Płótna Leona Tarasewicza od dziś w Muzeum Architektury we Wrocławiu

fot. Piotr Osowicz
Leon Tarasewicz od ponad trzech dekad konsekwentnie przekracza granice obrazu. Wybiera ściany, podłogi i elementy zastanej architektury dla swoich prac. Wkracza w przestrzeń publiczną, oszukuje zmysły i buduje iluzję. Ostatnio interesuje się czystym światłem, wykorzystując świecące plastikowe formy.
Jest też artystą, którego nie sposób nie lubić, zawsze z pewnym dystansem do rzeczywistości, spokojny, uśmiechnięty, otwarty na ludzi i rozmowy o sztuce. Prace Leona Tarasewicza przy ul. Bernardyńskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku.
A co na dokładnie zobaczymy na wystawie, wie kuratorka Małgorzata Devosges Cuger:
Artysta podczas dzisiejszego wernisażu odebrał z rąk Rektora ASP tytuł honorowego profesora tej uczelni. Z podjęciem tej decyzji nie było żadnych wątpliwości mówi profesor Piotr Kielan :
Oprócz tego Leon Tarasewicz został odznaczony medalem "Zasłużony dla Wrocławia "przyznawanym przez Prezydenta Miasta. Rafała Dutkiewicza.
Wystawę prac Leon Tarasewicza będzie można oglądać we wrocławskim Muzeum Architektury do 26.08.