Noc Muzeów 2018

Iwona Diakowska | Utworzono: 2018-05-15 11:42
A|A|A

Noc Muzeów to wyjątkowo popularna impreza, z genialną frekwencją. Powodów jest kilka. Jednym z ważniejszych jest bezpłatny udział w wydarzeniach, ale istotne jest także zwiedzanie w towarzystwie przyjaciół, znajomych i wielu wrocławian oraz turystów.

Co roku we Wrocławiu do Nocy Muzeów przyłącza się ponad 80 instytucji, a wrocławianie i turyści chętnie korzystają z przygotowanej oferty.
Noc Muzeów 2018 to:

ponad 80 instytucji (muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kościoły, kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis)
specjalny program dla dzieci dostosowany godzinowo dla rodzin z dziećmi (28 instytucji przygotowało: warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, zabawy interaktywne, pokazy filmów dla dzieci)
ponad 200 wydarzeń (wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty)

Po raz pierwszy w obchody włącza się MovieGate. W Noc Muzeów schron pod placem Solnym otworzy swoje korytarze dla odwiedzających. Do grona debiutantów dołączyła też Wyspa Tamka vzy Vivid Gallery. Będzie można też zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca: Dworzec Nadodrze, Muzeum Odry czy gabinet rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.
Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu
Noc Muzeów 2018 we Wrocławiu
Wernisaż / Wystawa / Warsztaty / Dla wszystkich
Termin od 19 maja 2018 08:00 do 20 maja 2018 08:59


Uwaga, na część zajęć obowiązują zapisy. Część z nich rozpoczyna się już w kwietniu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama