Adam Stachowiak zagrał w Radiu Wrocław [ZOBACZ]

Łukasz Basta | Utworzono: 2018-05-25 09:43 | Zmodyfikowano: 2018-05-25 09:43

We wrześniu będzie miał swoje 21 urodziny, ale przygodę z muzyką rozpoczął na długo przed zgłoszeniem się do „The Voice of Poland". W wieku czterech lat ukazała się bowiem jego debiutancka płyta „Anielskie przeboje", a media w całym kraju okrzyknęły go „najmłodszym muzykiem w Polsce".

Kolejne lata to rozwój artysty i powolne dojrzewanie muzycznie. Przed udziałem w talent show działał w zespole Sugar. Grupa na koncie miała singel „Każdego dnia". W 2016 roku Adam Stachowiak spróbował swoich sił w „The Voice of Poland". Podczas przesłuchań w ciemno wykonał utwór Sary Bareilles „Gravity” i przekonał tym samym do siebie Andrzeja Piasecznego oraz Tomsona i Barona.

Prawdziwe wzruszenia rozpoczęły się jednak po decyzji trenerów. Piasek i panowie z Afromental namówili Stachowiaka, aby zaprezentował fragment swojej piosenki. Utwór zadedykowany zmarłej matce muzyka, nazwany w przyszłości „Mamo”, wzruszył widzów, publiczność oraz samych trenerów, zwłaszcza Piasecznego i Natalię Kukulską.

Piosenka Stachowiaka, jest już prawdziwym hitem internetu a obecnie nagranie z programu obejrzano już ponad siedem milionów razy, co sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych występów w historii polskiego „Voice'a".

Adam wprawdzie nie wygrał programu, ale jest już związany profesjonalnym kontraktem z wytwórnią Universal. Ostatnio na antenie Radia Wrocław prezentowaliśmy premierowo jego trzeci singiel „Utopieni”, który w jakimś stopniu ma szansę powtórzyć sukces pierwszego „Mamo” (13 milionów wyświetleń) oraz „Wracam co noc” (4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.