Kultura DAB+Książki w Radiu Wrocław Kultura [SŁUCHAJ 16:00-19:00]

Jacek Antczak, Łukasz Śmigiel | Utworzono: 2018-05-17 10:47
A|A|A

fot. archiwum.radiowroclaw.pl

2ryby.pl? 94 audiobooki? 3 i pół minuty o miłości, szczęściu, rodzinie i naszych najważniejszych problemach? Intrygujące? I to wszystko we Wrocławiu - i w wirtualnej rzeczywistości. Od godz. 16 naszym gościem będzie ks. Mirosław Maliński "Malina", który od lat prowadzi legendarne Duszpasterstwo Akademickie „Maciejówka”, a także założyciel i redaktor naczelny portalu/wydawnictwa o nazwie 2ryby.pl. Z „Maliną” porozmawiamy właśnie o tym niezwykłym przedsięwzięciu, w które zaangażowani są m.in. teolog duchowości ks. Krzysztof Grzywocz, ojciec Maciej Zięba – dominikanin i twórca Instytutu Tertio Millennio oraz Robert Friedrich „Litza" - muzyk rockowy znany z takich zespołów jak Arka Noego i Acid Drinkers.

„Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska”, tak się nazywa książka przyjaciela słynnego reportera, Marka Kosiby, pisarza i publicysty, na co dzień mieszkającego w Toronto. Książkę, która właśnie trafia do księgarń opublikowało wydawnictwo Znak, a autor oraz profesor Urszula Glensk – jedna z największych w Polsce specjalistek „od Kapuścińskiego” będą naszymi gośćmi od godziny 17.

Po godzinie 18 porozmawiamy o… miłości. O miłości w życiu i w języku. Naszymi gośćmi będą profesor Jerzy Bralczyk i jego żona Lucyna Kirwil. Nasi goście wspólnie napisali niezwykłą książkę zatytułowaną „Pokochawszy. O miłości w języku”. Książkę opublikowało wydawnictwo Agora, które wcześniej wydało kilka bestsellerowych tytułów profesora Bralczyka m.in. “500 zdań polskich” i “1000 słów”.

Na program zapraszają: Jacek Antczak i Łukasz Śmigiel. Powtórka w piątek od 9:00.

POSŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama