Radio Wrocław Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-20:00

Michał Kazulo | Utworzono: 2017-03-02 12:11 | Zmodyfikowano: 2017-03-02 12:11
A|A|A

FOT: Radio Wrocław Kultura

Najbliższe wydanie audycji literackiej w Radiu Wrocław Kultura zaczniemy o g. 16.00 od spotkania z autorami książek nagrodzonych w konkursie i wydanych przez wydawnictwo Ad Rem - Magdaleną Woźniak („Gniazdo żmij"), Leszkiem Żukiem („Mgła"), Konradem Jaskólskim („Anatomia Nadczłowieka") i redaktorką serii, pt. "Z Biblioteki Ducha Gór", Sandrą Nejranowską.

Kilkanaście minut po g. 17.00, o książce „Wrocław i Berlin. Historia wzajemnych oddziaływań" opowiedzą: Katarzyna Młyńczak–Sachs (ESK) i jedna z autorek Katarzyna Roj. Polscy i niemieccy autorzy opisują w niej złożoną historię obu miast, to, co je łączy, co je dzieli oraz utopijne wyobrażenia o nich. Rezultatem jest podwójna historia miast w transgranicznym regionie Europy. Publikacja stworzona przez Kulturprojekte Berlin GmbH we współpracy z wydawnictwem be.bra Verlag.

O g. 18.00 nasze studio odwiedzi Artur Zygmuntowicz (nominowany niegdyś przez Magazyn "Podróże" do tytułu Podróżnika Roku), autor podróżniczego reportażu, pt. „Ziemia o ludzkiej twarzy – szlakiem romantyków i pozytywistów". Nasz gość opowie nam nie tylko o swojej ostatniej książce – pełnej niesamowitych historii, refleksji, przygód i humoru, ale zapowie także kolejne tytuły, nad którymi właśnie pracuje.

 www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama