Wrocław: Biały rower w miejscu tragicznego wypadku

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2018-05-22 12:08
A|A|A

fot. Akcja Miasto

Biały rower to nie tylko pomnik - ma też przypominać, że w mieście potrzebna jest debata na temat bezpieczeństwie rowerzystów i sposobach zapobiegania wypadkom z ich udziałem.

Do śmiertelnego potrącenia doszło w czwartek. Przejeżdżającą przez ścieżkę kobietę potrącił autokar kierowany przez 58-latka. Jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

ZOBACZ KONIECZNIE: Tragiczny wypadek. Nie żyje rowerzystka, dziecko w stanie ciężkim w szpitalu

Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Aktywiści z Akcji Miasto napisali: "Na Ślężnej stanął ghost bike - rower duch, upamiętniający rowerzystkę potrąconą śmiertelnie kilka dni temu. Ilu jeszcze naszych bliskich, znajomych czy innych wrocławian musi zginąć, byśmy uznali, że śmierć na drogach to coś, czemu powinniśmy za wszelką cenę zapobiegać? Jak długo będziemy się godzić na wymuszanie pierwszeństwa, przekraczanie prędkości, bierność policji?

Chcemy bezpiecznego Wrocławia - dla nas, naszych dzieci, dla wszystkich. Działajmy wspólnie, by osiągnąć ten cel. Mówmy o tym, że miasto, na którego ulicach nie giną ludzie, to normalne miasto. Mobilizujmy władze i policję do efektywnych działań. Jeżdżąc przepisowo dawajmy dobry przykład - po to, by taka tragedia już nigdy się nie wydarzyła"

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Dav303
2018-05-25 21:29:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pamiętam w 2012 po 17 na Legnickiej ok wiaduktu po 17 srebrny Focus wypadł z jezdni i zabił na chodniku starszego Pana na rowerze. Jechałem chwilę po nikomu nie życzę takiego widoku. Do tej pory pamiętam Jego twarz. No on akurat był bez winy. Rowerzyści nie są święci Ale czasem choć przez chwilę warto pomyśleć co bym zrobił na ich miejscu. To nie boli. To wystarczy żeby np. op****olic gdy chcą wymusić pierwszenstwo, itd. Co do pomnika to wtedy też powstał. Zacpate dni ktoś ukradł koła ????. Za mało działa
~Kaziq
2018-05-23 05:39:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kolejna samowola, jak przydrożne krzyże. Ja się pytam, kto poniesie odpowiedzialność jak ktoś się o to uszkodzi? Chyba z jakichś powodów unika się stawiania przeszkód przy jezdniach, prawda? A debata jest potrzebna - o wprowadzeniu kart rowerowych, bo nie może być tak, że po drogach publicznych poruszają się osoby bez uprawnień i nie znające przepisów - zarówno rowerzyści, jak i kierowcy. Potrzebna jest też debata o wprowadzeniu do ustawy o ruchu drogowym zakazu poruszania się po drogach publicznych na rowerach rolkach itp. ze słuchawkami w uszach albo używania telefonu w czasie jazdy rowerem czy przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Oczywiście z sankcjami w postaci mandatów.
~wrocławiak
2018-05-22 23:22:53
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Roweranctwo to po prostu sekta, bez dwóch zdań. Rowero-terroryści.
~koala
2018-05-22 22:04:01
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pojawiła się nowa elita w społeczeństwie - rowerzyści Na wszelkich prawach - zwłaszcza łamania Kodeksu Drogowego w każdym punkcie. Okazja podreperować budżet miasta , tylko zobowiązać Straż Miejską i Policję do egzekwowania przestrzegania przepisów.
~rowerzysta
2018-05-22 20:19:22
z adresu IP: (207.154.xxx.xxx)
Ocena: 19
Jestem wieloletnimi kierowca zawodowym i jeżdżę po całej Europie, ale włosy mi stają dęba widząc jak jeżdżą Polacy szczególnie gdy jadę rowerem. Brak wyobraźni, zrozumienia, niedojrzałość i bijąca głupota, głównie z wszechmądrej grupy kierowców aut osobowych. Aż strach pomyśleć by takiemu społeczeństwu umożliwić dostęp do broni palnej.
~fgf
2018-05-22 19:59:25
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -3
rowerzyści i piesi!!! dość często zachowujecie się na drogach i przejściach niczym kierowcy w rosji, mam pierwszeństwo i tyle! w przepisach jest mowa o ograniczonym zaufaniu wobec innych użytkowników dróg jak i, upewnieniu się o bezpiecznym przejściu czy przejeździe rowerem..dziękuje
~Mario
2018-05-22 17:28:37
z adresu IP: (62.103.xxx.xxx)
Ocena: -1
Jak jechali rownolegle do siebie ,a autobus musia pojechac bardziej prosto na skrzyzowaniu aby skrecic, inaczej by scial zakret .To rowerzystka stwierdzila ze jedzie prosto i wjechala na jezdnie . Skonczylo sie tak jak sie skonczylo .
~Rowerzysta i kierowca
2018-05-22 16:56:42
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Trzeba myśleć. Nie wjeżdżam na przejdzie rowerowe 40 na godzinę. Gdy jedzie autobus lub ciężarówka przepuszczam. Zabija brak wyobraźni i myślenia u Nas rowerzystów tez. Droga rowerowa a ktoś jedzie droga. Tamuje ruch. Czy egoizm to wartość dominująca w obecnych czasach ????
~Rowerzysta
2018-05-22 14:55:35
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 6
Policja jest bierna także wobec rowerzystów notorycznie łamiących przepisy, to też powinno się zmienić. Bezpieczeństwo powinno "jechać" z każdej strony
~andrzej 52
2018-05-22 14:05:10
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bierność policji !? Kierowca winny bo nie miał uprawnień !?