Rozpoczyna się festiwal Wratislavia Cantans

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-09-03 11:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W tym roku rozszerzyła się forma festiwalu. W przeszłości tak wiele koncertów miało miejsce w przeciągu zaledwie 10 dni, wobec czego nawet największy entuzjasta muzyki nie mógł uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach.
Tak więc festiwal rozwija skrzydła! Obecnie skupia się wokół trzech intensywnych weekendów (mniej jest koncertów w dni powszednie). Organizatorzy mają nadzieję, że owo nowe ustawienie będzie dogodniejsze zarówno dla lokalnej publiczności, jak i dla wielu gości z regionu dolnośląskiego i zagranicy.

Festiwal ponownie będzie gościł zespoły najwyższego formatu, które na festiwal przyjeżdżają zarówno z Polski jak i z zagranicy. Ważnym punktem wydarzenia jest współpraca cenionych wrocławskich zespołów z artystami z różnych stron świata.

Festiwal oddaje hołd G.F.Handelowi w rocznicę śmierci kompozytora, przygotowując dwa z najświetniejszych jego oratoriów. John Eliot Gardiner wraz z The Monteverdi Choir i The English Baroque Soloists wraca do Wrocławia z żywym i dramatycznym Israel in Egypt, natomiast Dyrektor Artystyczny festiwalu Paul McCreesh i jego Gabrieli Consort & Players oddają w ręce publiczności głęboko uduchowioną Theodorę.

Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka zagra potężną drugą Symfonię G. Mahlera.

W programie festiwalu znajdziemy także wiele recitali mających miejsce we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku. Wystąpią między innymi Andreas Scholl, Bernarda Fink oraz po raz pierwszy na festiwalu, sławny Kronos Quartet.

Ostatni weekend obfituje w akcenty włoskie. Gośćmi festiwalu będą Giovanni Antonini wraz z Il Giardino Armonico i Bernardą Fink. Usłyszymy także muzykę wenecką w wykonaniu La Fenice.

Festiwal zamyka wspaniałe Requiem Verdiego w wykonaniu nowego, powiększonego chóru festiwalowego skupionego wokół Chóru Filharmonii Wrocławskiej oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Koncert poprowadzi Paul McCreesh.

Program festiwalu można sprawdzić tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama