"Zimna wojna" wreszcie na Dolnym Śląsku

Jan Pelczar, mh | Utworzono: 2018-05-29 12:45 | Zmodyfikowano: 2018-05-29 12:46
A|A|A

Na zdjęciach we Wrocławiu prym wiódł Tomasz Kot. U jego boku w "Zimnej wojnie" zobaczymy m.in Joannę Kulig i Borysa Szyca. Wiele więcej gwiazd pojawiło się na oficjalnej premierze filmu w Warszawie.

Na czerwonym dywanie w stolicy, obok laureata Oscara za film „Ida”, pojawili się odtwórcy ról głównych: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Borys Szyc i Adam Woronowicz oraz m.in.: producentka filmu Ewa Puszczyńska, operator Łukasz Żal, autor charakteryzacji Waldemar Pokromski oraz aranżer muzyki – jazzman Marcin Masecki.

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Światowa premiera „Zimnej wojny” odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też wysypem bardzo pozytywnych recenzji, porównujących polską produkcję do „La La Land” i „Casablanki”.

Ukoronowaniem sukcesów filmu na najważniejszej imprezie filmowej świata stała się natomiast nagroda za najlepszą reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego. „Zimna wojna” – najgorętsza z premier kinowych tego roku trafi do polskich kin 8 czerwca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama