POGODA: Po deszczowym poranku wyjdzie słońce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-06-12 06:26
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu dnia:

Przeważająca część Europy, w tym Polska, będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem nad Morzem Białym. Zachodnia i południowa część kontynentu będzie pod wpływem Wyżu Azorskiego. Na południu kraju zaznaczy się strefa pofalowanego frontu chłodnego. Południe Polski pozostanie w zasięgu wilgotnej i ciepłej masy pochodzenia zwrotnikowego, nad pozostały obszar kraju napłynie chłodniejsze i bardziej suche powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu, głównie na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Do południa opady deszczu i możliwe burze, głównie na wschodzie regionu. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, podczas burz porywisty.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) opady deszczu, możliwe burze, po południu zanikające. Temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, podczas burz porywisty.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne do obojętnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama