Dzień (i noc świętojańska) w pałacu

materiały prasowe | Utworzono: 2018-06-18 15:34 | Zmodyfikowano: 2018-06-18 15:35
A|A|A

Gorzanów, położony w Kotlinie Kłodzkiej, nad Nysą Kłodzką, u podnóża Gór Bystrzyckich kryje przepiękną, renesansowo-barokową perłę – unikatowy, ogromny pałac, nad którego odbudową sprawuje pieczę Fundacja Pałac Gorzanów. W czasie trwania Jarmarku chcemy podzielić się tym wyjątkowym miejscem i atmosferą oraz dostarczyć Państwu niezapomnianych przeżyć przy wtórze kurantów odrestaurowanego zegara pałacowej wieży.

W sobotę, 23 czerwca zapraszamy na występy swingowo-funkowego Grabów City Band oraz Chóru Dziecięcego i Zespołu wokalnego Con Grazia, a także Bystrzyckiego Kwartetu Gitarowego i duetu Micro Duo. Tego dnia otwieramy z Towarzystwem Miłośników Gorzanowa Festiwal Wrażeń – dowiecie się Państwo, jak możecie spędzić lato na Dolnym Śląsku i w Czechach. Oprócz pokrzepienia ducha, zaprosimy do pokrzepienia ciała. Będzie z nami również Leszek Kopcio – „poeta kawy” z Nowej Rudy, gdzie prowadzi kultową już kawiarnię „Biała Lokomotywa”. Przygotuje kawę macerowaną i polczeszkę – wyjątkową kawę o specjalnej recepturze. Będą wspaniałe, śląskie pierniki, miód, tradycyjne soki malinowe, swojskie chleby i ciasta, regionalne piwo. Nasze działania wspomogą również animatorzy z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika.

Niedziela, 24 czerwca, to dalszy ciąg radości ciała i ducha, dalszy ciąg kiermaszu rzeczy absolutnie wyjątkowych, nierzadko jednoegzemplarzowych oraz targu staroci. Będą mieli w czym wybierać wszyscy ceniący wartość i urodę artystycznego rękodzieła, nie zabraknie też pomysłów na prezenty dla młodszych i starszych. Zapraszamy również na wspaniały kociołek, bigos i swojską grochówkę, domowe ciasta i naleśniki.

Jarmark i wszystkie występy towarzyszące będą odbywały się na pałacowych dziedzińcach i wyznaczonych pomieszczeniach samego pałacu, które w tych dniach zostaną udostępnione publiczności. Poczujecie Państwo magię i wspaniałą atmosferę tego miejsca, gdzie już niedługo mamy nadzieję otworzyć muzeum i teatr.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama