Nasze szpadzistki ze srebrem! Walczyła wrocławianka

PP/PAP | Utworzono: 2018-06-22 07:35 | Zmodyfikowano: 2018-06-22 07:35
A|A|A

fot. pzszerm.pl

Oprócz wrocławianki polski zespół tworzyły: Ewa Nelip (UKS Żoliborz Warszawa), Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska (obie Wisła Kraków). Polki zmagania zaczęły od 1/8 finału i zwycięstwa nad ekipą Finlandii 45:34. W ćwierćfinale wygrały z Niemkami 45:36, a w półfinale pokonały Ukrainki 45:37.

W finale rywalkami Polek były Francuzki. Pierwszą walkę wygrała Nelip, później górą były rywalki i w piątej rundzie ponownie ubiegłoroczna wicemistrzyni świata, zwyciężając 8:4 Coraline Vitalis, doprowadziła do remisu 24:24. Później ponownie bliżej sukcesu były "Trójkolorowe", które przed ostatnim pojedynkiem prowadziły 36:34. Wtedy na planszy pojawiły się Nelip i Auriane Mallo, którą Polka wyeliminowała w turnieju indywidualnym. Przy stanie 40:40 obie zdecydowały, że rozstrzygną walkę w dodatkowej minucie. Francuzka wylosowała priorytet, co sprawiło, że to Nelip musiała ryzykować i atakować. Po jednej z takich akcji trafienie zadała Mallo i zapewniła swojemu zespołowi triumf.

Zespół szpadzistek poprzednio stał na podium ME w 2010 roku w Lipsku, kiedy sięgnął po złoto. Przed rokiem w tym samym niemieckim mieście podopieczne trenera Bartłomieja Języka wywalczyły brąz mistrzostw świata.

Z ME w Serbii polscy szermierze wrócą z czterema medalami - to wyrównanie osiągnięcia z Zagrzebia sprzed pięciu lat. Oprócz srebra szpadzistek drużynowo brąz zdobyli floreciści, a indywidualnie trzecie miejsce zajęły szablistka Marta Puda i florecistka Martyna Synoradzka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama