PŚ szpadzistów: Polacy bez sukcesów w Heidenheim

PP/PAP | Utworzono: 2024-02-25 07:05 | Zmodyfikowano: 2024-02-25 07:05
PŚ szpadzistów: Polacy bez sukcesów w Heidenheim - zdjęcie ilustracyjne/Facebook- KS Szpada Wrocław/AZS Wratislavia
zdjęcie ilustracyjne/Facebook- KS Szpada Wrocław/AZS Wratislavia

W naszej drużynie walczyli także: Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice) i Damian Michalak (Piast Gliwice). Polacy w 1/16 finału przegrali z Ukraińcami 37:45 i zakończyli udział w zawodach na 18. miejscu. Zostali sklasyfikowani na pozycji odpowiadającej miejscu w rankingu światowym. W finale Węgrzy pokonali mistrzów olimpijskich z Tokio - Japończyków 37:30.

Indywidualnie dwóch biało-czerwonych przebiło się do turnieju głównego, z udziałem 64 szpadzistów. Bielec po porażce w 1/32 finału z trzecim w rankingu światowym Japończykiem Koki Kano 7:15 zajął 62. lokatę, a Michalak, który przegrał z węgierskim mistrzem globu Mate Tamasem Kochem 11:14, uplasował się bezpośrednio za swoim rodakiem.

Wygrał Japończyk Masaru Yamada, który w finale pokonał Włocha Enrico Piattiego 15:9.