Towarzyskie derby regionu dla piłkarzy z Wrocławia

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-06-22 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-06-22 19:30

W Trzebnicy zagrali wszyscy nowi zawodnicy, pozyskani przez Śląsk w tym okienku transferowym. Eksperymentował także trener Miedziowych. Mariusz Lewandowski wystawił Arkadiusza Woźniaka w roli bocznego obrońcy, a na środku defensywy zagrał 18-letni Kamil Piątkowski.

Śląsk objął prowadzenie już w 6. min po błędzie bramkarza Zagłębia. Dominik Hładun najwyraźniej zapatrzył się w antybohatera rosyjskiego Mundialu - Wilfredo Caballero, bo popełnił ten sam błąd, co bramkarz Argentyny w niedawnym meczu z Chorwacją. Z prezentu skrzętnie skorzystał Michał Chrapek, który sprytnym lobem otworzył wynik spotkania.

Przegrywające Zagłębie starało się odważniej zaatakować, a najbliżej wyrównania był Filip Starzyński. Świetnie jednak spisał się Jakub Słowik, który obronił dwa groźne strzały z dystansu lubińskiego pomocnika. W samej końcówce pierwszej połowy bramkarz Śląska znów uratował swój zespół, tym razem wygrywając pojedynek z Monetą.

W drugiej połowie szansę gry w Śląsku dostali pozyskani ostatnio piłkarze. Nie najlepsze wejście zaliczył Daniel Szczepan, który 10 minut po przerwie sprokurował rzut karny. Pechowym egzekutorem w ekipie Zagłębia okazał się jednak Martin Nespor. Czech z 11 metrów strzelił obok bramki.

To była jedna z niewielu godnych odnotowania sytuacji stworzonych przez oba zespoły po zmianie stron. Drugą była ta z 80 minuty, która dała podwyższenie wyniku drużynie Tadeusza Pawłowskiego. Po akcji zainicjowanej przez testowanych przez Śląsk bocznych obrońców Marcela Ziemanna i Artura Bogusza piłkę w karnym otrzymał Arkadiusz Piech, który pokonał Piotra Leciejewskiego i ustalił wynik spotkania.

Kolejny sparing wrocławianie zagrają w sobotę, 30 czerwca. Przeciwnikiem będzie inny zespół z ekstraklasy - Piast Gliwice. Tego samego dnia piłkarze Zagłębia sprawdzą formę w meczu towarzyskim z beniaminkiem ekstraklasy - Miedzią Legnica.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Bramki: Chrapek 6, Piech 80.

Śląsk: Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski - Kosecki, Chrapek, Pich - Robak.

w II połowie: Wrąbel - Ziemann, Pawelec, Cotra, Bogusz - Łuczak, Łabojko, Radecki, Gąska, Szczepan - Piech.

Zagłębie: Hładun - Woźniak, Guldan, Piątkowski (39 Balić), Dziwniel, Matuszczyk, Jagiełło, Mares (77 Moneta), Pawłowski, Starzyński, Tuszyński.

w II połowie: Leciejewski - Kopacz, Matras (70 Poręba), Dąbrowski, Balić, Tosik, Janoszka, Pakulski, Żyra, Moneta (60 Siemaszko; 73 Chodyna), Nespor (70 Nowak).