Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (25.06-1.07)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-06-24 17:00 | Zmodyfikowano: 2018-06-24 17:00
A|A|A

fot. maratonkarkonoski.pl

W piątek 29 czerwca we Wrocławiu impreza pod hasłem Biegamy na PePecie w 50-lecie. Sportowa rywalizacja to jeden z elementów obchodów 50-lecia Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km. Trasa jest płaska, asfaltowo-szutrowa. Start o godz. 18.00 na Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 przed gmachem głównym Politechniki. Zapisy internetowe do 28.06.30 czerwca rozpocznie się tradycyjny, dwudniowy górski festiwal biegowy w Pasterce. Już po raz dziewiąty rozegrany zostanie tam Supermaraton Gór Stołowych. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - 54-kilometrowy bieg ULTRA lub półmaratońską trasę LIGHT. Oba biegi rozgrywane będą po szlakach turystycznych polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Start dłuższego dystansu w sobotę o 8.00, półmaratonu w niedzielę o godz. 9.00 przy dawnym Hotelu Karłów. Zgłoszenia przyjmowane są do osiągnięcia limitu pół tysiąca uczestników w każdym biegu.Przed nami dziesiąta edycja Maratonu Karkonoskiego. Uczestnicy jednej z najbardziej znanych górskich imprez w kraju 30 czerwca i 1 lipca pobiegną na dwóch dystansach - ULTRA i PÓŁMARATONU. Biegacze wystartują spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie i będą rywalizować na górskich szlakach Karkonoszy. Ultramaratończycy ruszą na trasę w sobotę o 6.30, uczestnicy półmaratonu dzień później o 9.30. Zapisy do obu biegów są już zamknięte.

Miłośników biegania po płaskim w sobotę zapraszają Prusice. W niedzielę, czyli 1 lipca rozegrany zostanie tam szósty bieg cyklu „Prusice Biegają”. Uczestnicy będą mieć do pokonania 5-kilometrową trasę. Chętni mogą przebiec dystans dwukrotnie dłuższy. Start i meta przy Prusickim Centrum Fitness przy ul. Żmigrodzkiej. Początek rywalizacji o 9.30. Zapisy na miejscu przed biegiem.

Kolejna cykliczna impreza biegowa odbędzie się w najbliższą niedzielę w Oławie. Przed nami druga odsłona LUMNaRa, czyli Letniego Ultramaratonu Na Raty. Drugi z pięciu biegów na dystansie 10 km odbędzie się 1 lipca na trasie „Zaodrzańska Agrafka” przy ul. Bażantowej w Oławie. Start biegu o godz. 10.00. Uczestnicy będą klasyfikowani indywidualnie i drużynowo, w programie zawodów także marsz nordic walking oraz rywalizacja dla osób biegnących ze swoimi czworonogami.

 

SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama