Wakacje jak z horroru. Kilkanaście godzin koczowali na wrocławskim lotnisku [ZOBACZ FILM]

Radio Wrocław/PP | Utworzono: 2018-06-27 12:56 | Zmodyfikowano: 2018-06-27 12:56
A|A|A

fot. Piotr Czyszkowski

- Nikt nas nie informuje o przyczynach kłopotów, nie wiemy, ile to jeszcze potrwa. Niektórzy są w bardzo trudnej sytuacji - skarżyli się pasażerowie:

Turyści są klientami dwóch dużych biur podróży: Itaki i TUI. Ewa Maruszak z Itaki wyjaśniła Radiu Wrocław, że wczoraj z powodu złych warunków atmosferycznych samolot z Kos wylądował w Katowicach zamiast we Wrocławiu.

Z powodu braku miejsc w hotelach, przewoźnik nie mógł zapewnić klientom noclegu we Wrocławiu.

MÓWI TOMASZ LENART, KIEROWNIK OBSŁUGI PASAŻERSKIEJ W PORCIE LOTNICZYM WROCŁAW:

- Jest nam niezmiernie przykro z powodu sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie podróżujący z Wrocławia. Od wielu godzin interweniujemy u przewoźnika, aby przyspieszył wylot rejsu na Kos.
Zgodnie z aktualną informacją w systemie zarządzania ruchem lotniczym operacja planowana jest na godzinę 16.30 i mamy nadzieję, że przewoźnik zrobi wszystko, aby ten rejs został zrealizowany o tej porze. Pracownicy obsługi pasażerskiej lotniska pozostają do dyspozycji pasażerów, zapewniamy także niezbędną pomoc oraz posiłki i napoje. Równocześnie zachęcamy podróżnych do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami biur podróży, w których wykupiono wycieczki.

Dziś kilkakrotnie zmieniano, podawaną podróżnym, porę odlotu. Ostatecznie samolot z turystami odleciał z Wrocławia o godz. 17.15.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Szanowna Pani Prezes
2018-06-28 01:49:32
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -1
GaŁeba l pół Litra to głos tego Flughafen , to logo i wytrych, stop . Wydajność żadna straty Oj Dudek etc itd.
~zyguś
2018-06-27 18:19:46
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Niektórzy są w bardzo trudnej sytuacji - skarżyli się pasażerowie. To niech nie lecą na Kos tylko nad polskie morze pekaesem niech jadą/
~mrreal
2018-06-27 18:15:07
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 10
Ciekawe co by było, gdyby samolot przy podejściu się rozbił, albo przy starcie nie wyrobił. Rozumiem oburzenie osob, które przyjechały z innych miast. Natomiast śmieszą mnie komentarze osób, które zostały "uwięzione" na lotnisku we Wrocławiu, mieszkając we Wrocławiu. Byłem akurat na lotnisku w tym czasie. Najwięcej krzyczeli Ci co mieli najmniejszą wiedzę. A gdzie świadomość ścieżki lądowania, godzin dla załóg, restrykcji co do godzin wylotu/odlotu. W tym temacie nie macie nic do powiedzenia, prawda? Bo najlepiej przecież drzeć ryja, NIE SŁUCHAJĄC merytorycznych wypowiedzi pracowników, obsługi. Dzieciom i starszym współczuję, brak empatii dla bandy wypitych dorosłych, którzy myśleli, że po nich nie widać. Nie pozdrawiam Pasażer opóźnionego lotu do Monachium
~Gallus
2018-06-27 17:00:41
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
Czy przewoźnik to zacny small planet?
~Poinformowany
2018-06-27 16:13:28
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie, według ostatnich informacji mają wylecieć o 17:15.
~Dociekliwy
2018-06-27 15:38:55
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
I jak tam? Polecieli? Jest 15.40 ;)
~Polak
2018-06-27 14:56:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -4
To trzeba nie wybierać się do ciepłych krajów. Nic tam nie ma a większość jedzie tam tylko po to aby na jakiś inrtagramach i fejsbukach lansować się przed znajomymi gdzie to się nie było i za jakie pieniądze. Tak naprawdę ludziska tylko siedzą na plaży i w hotelu a nic nie zwiedzają! Zagraniczne wczasy to pretekst do chwalenia się tym przed rodzinką na grillu! Nie ma to jak polskie morze i góry. Mamy naprawdę piękne i nieoblegane przez tłumy miejsca i miejscowości, gdzie widoki i krajobrazy piękniejsze o wiele od tych za granicą. Dobra rada. Ja jeśli muszę lecieć za granicę latam LOT-em a nie jakimis ryniarami, wizzairami itp.
~Pawel
2018-06-27 14:35:27
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wylot już jest przesunięty na 16:30
~mmm
2018-06-27 14:20:13
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 3
"Grupa podróżnych uwięziona na wrocławskim lotnisku". Trzymają tam ich pod kluczem ? Może jeszcze z pistoletem przystawionym do głowy ? Kto wymyśla takie nagłówki ? Widać, że sezon ogórkowy w Radiu Wrocław w pełni
~turystyka na Kos
2018-06-27 14:07:32
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tui kłamie że z powodu złych warunków atmosferycznych samolot 26 w nocy nie wylądował ponieważ lądowały i wylatywaly inne samoloty między innymi na Korfu , Kręte. Nas jest prosciej trzymac na lotnisku bo nam juz i tak musza wyplacic odszkodowania a gdyby inne loty przesuneli to odszkodowan bylo by wiecej.
~koczujacy
2018-06-27 13:48:50
z adresu IP: (91.236.xxx.xxx)
Ocena: 3
Najgorsze w tym wszystkim to brak informacji konkretnej o wylocie. Przewoznik nie ma pozytywnych opinii, pewnie jakosc uslug dostosowana do cen lotów. Al e mogliby podac jeden termin to lotnisko bylo by wstanie zoorganizowac zakwaterowanie i takze część z nas wybrala by sie do znajomych bądź mieszkań. A tu przewoznik badz agencja tui/itaka robia z geby smietnik bo zaden planowany odlot nie odbyl sie. Noc na lawce na lotnisku z dziecmi nie byla przyjemna.
~Zatroskana
2018-06-27 13:37:28
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mialam podobna sytuacje z Exim Tours i od razu dali hotel
~Tomuś
2018-06-27 13:34:24
z adresu IP: (78.131.xxx.xxx)
Ocena: 3
W Double Tree by Hilton były miejsca ;)
~Wujek Dobra Rada
2018-06-27 13:30:33
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -4
Ja nie latam samolotami na greckie wyspy i nie muszę koczować na lotniskach. Płacić tysiące złotych i jeszcze narzekać. Do zobaczeniach na szlakach polskich Beskidów! :-)
~ddd
2018-06-27 13:15:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
To jest kpina. Jak można tak potraktować ludzi?! Jak biuro podróży może być tak niezorganiozwane i nie mieć rozwiązania dla ludzi w takiej sytuacji. Szkoda, że biura podróży zachęcają i reklamują się wszędzie... trochę z nimi jest tak jak z polskimi piłkarzami - biorą pieniądze, ale gdy przychodzi coś zrobi, chowają głowę w piasek. Kto jest odpowiedzialny za coś takiego? Penie nie ma ludzi, którzy wezmą na siebie winę. Nie chodzi tu już tylko o ten wylot, ale o podróżujących, którzy koczują na lotnisku kilkadziesiąt godzin. Jak można powiedzieć tym ludziom, że nie ma miejsc w hotelach?! No tak, przecież Wrocław to małe miasto, nie ma tam żadnego transportu, a ludzie czerpią wodę ze studni i jeżdżą bryczkami... Żałosne.