Polpharma - Turów 81:75: Nieskuteczna pogoń

| Utworzono: 2010-02-27 16:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Sposób Turowa na grę był niestety bardzo prosty. Piłka do Michaela Wrighta i czekanie, czy amerykański środkowy zdobędzie dwa punkty. Od początku meczu zdobywał, dlatego gospodarze nie mogli odskoczyć. Głównie dlatego, że obrońcom wicemistrzów Polski udało się znaleźć sposób na zatrzymanie Tony'ego Weedena i Patricka Okafora.

W drugiej kwarcie osłabł Wright i gra Turowa się pogorszyła. A w Polpharmie świetne zawody rozgrywali gracze drugoplanowi - Uros Mirković i Brody Angley. Na szczęście dla zgorzelczan obudził się Konrad Wysocki, któremu dobrze dogrywał piłki Jarryd Loyd. To dzięki ich akcjom udało się zniwelować siedmiopunktowe prowadzenie Polpharmy i do przerwy było 40:42.

Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta. Obudził się Weeden, zaczął trafiać Łukasz Majewski i gospodarze szybko odskoczyli. W Turowie skutecznie grał tylko Wright, a pozostali zawodnicy często się mylili. Polpharma wypracowała ponad dziesięciopunktową przewagę i mogła kontrolować wynik pojedynku.

W ostatniej kwarcie sygnał do boju w ekipie wicemistrzów Polski dał Justin Gray. Ale pogoń rozpoczęła się w momencie, w którym gospodarze prowadzili już różnicą 15 punktów. Dzięki celnym rzutom z dystansu Amerykanina Turów zmniejszył straty do trzech „oczek", ale w decydujących, ostatnich kilkudziesięciu sekundach to gospodarze lepiej egzekwowali rzuty wolne i to oni odnieśli cenne zwycięstwo.

Porażka oznacza, że Turów nie ma już właściwie szans na zajęcie trzeciego miejsca na koniec rundy zasadniczej. Czyli w ewentualnym półfinale trzeba się będzie zmierzyć z Prokomem. Wtedy szanse na kolejny awans do wielkiego finału bardzo zmaleją.

Polpharma Starogard Gd. - PGE Turów Zgorzelec 81:75 (22:20, 20:20, 18:11, 21:24)

Polpharma: Uros Mirković 18, Brody Angley 15, Damian Kulig 14, Łukasz Majewski 12, Patrick Okafor 10, Anthony Weeden 9, Łukasz Wiśniewski 3, Piotr Dąbrowski 0, Tomasz Ochońko 0.

PGE Turów: Michael Wright 23, Justin Gray 16, Konrad Wysocki 13, Robert Witka 7, Michał Chyliński 5, Brandon Wallace 5, Bartosz Bochno 4, Krzysztof Roszyk 2, Jarryd Loyd 0, Chris Johnson 0.