ZAKAZ MIŁOŚCI OPERZE WROCŁAWSKIEJ

Dagmara Chojnacka, MArek Obszarny | Utworzono: 2018-07-05 13:13 | Zmodyfikowano: 2018-07-05 13:16
A|A|A

Na czym polega wersja koncertowa opery? Czy warto? Jak było na wrocławskiej polskiej prapremierze tego młodzieńczego dzieła wielkiego Wagnera?:

Warsztaty choreograficzne Open Door - to z pewnością rzecz warta zatrzymania w repertuarze! I na koniec - kilka gorzkich słów o programie "drukowanym"...:

O spektaklu
Wczesna opera Richarda Wagnera, wielkiego reformatora opery, który otworzył muzyce drzwi do nowoczesności, aż trudno uwierzyć, jest dziełem komicznym. Zanim Wagner zainteresował się mitologią germańską, zanim powstał Logengrin, Tannhäuser czy monumentalny Pierścień Nibelunga, kompozytor patrzył w tę samą stronę, co ówcześni twórcy bel canta. Rzec można, że to kolejna pozycja Szekspirowska w sezonie Opery Wrocławskiej - libretto Zakazu miłości bazuje bowiem na Miarce za miarkę Williama Szekspira. Muzycznie zaś to mieszanka inspiracji płynących z muzyki włoskiej. Podobny stylistycznie do Donizettiego, przypominający niekiedy muzykę Aubera Zakaz miłości zdradza jednak muzyczny talent Wagnera, który niebawem z mocą rozbłyśnie na firmamencie opery. W przedfinałowej arii Marianny pobrzmiewa już to, co potem stanie się muzyczną charakterystyką bohaterek jego dojrzałych dzieł. Proszę Państwa, tak rodzi się geniusz.

Obsada
Friedrich - Tomasz Rudnicki
Lucio - Wojciech Parchem*
Claudio - Aleksander Zuchowicz
Antonio - Hubert Stolarski*
Angelo - Dominik Opaliński*
Isabella - Agnieszka Kuk*
Marianna - Agnieszka Sławińska*
Brighella - Marcin Hutek*
Danieli - Sergii Borzov
Dorella - Katarzyna Haras-Kruczek
Pontio Pilato - Edward Kulczyk
- Chór i Orkiestra Opery Wrocławskiej -
* - gościnnie

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama