Rozpoczęła się realizacja projektów z programu Bardzo Młoda Kultura

PAP | Utworzono: 2018-07-08 17:30 | Zmodyfikowano: 2018-07-08 23:34
A|A|A

Fot: mat. prasowe

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni rządowy program prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury. Na Dolnym Śląsku operatorem tego programu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest rozwój współpracy między szkołami i instytucjami kultury.

Jak poinformowała Klaudia Kłodnicka z Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, w tym roku projekty związane są z filmem, teatrem, folklorem czy historią techniki.

Jednym z przedsięwzięć jest rozpoczynający się w połowie lipca w Gryfowie Śląskim projekt filmowy „Opowiem Wam o Gryfowie”, w którym dzieci przez tydzień będą kręcić filmy na podstawie własnych scenariuszy.

„Ciekawą propozycję warsztatów ma Chrośnica – tam pełnosprawni oraz niepełnosprawni uczestnicy będą mieli okazję wykonać dwie książki wyłącznie z materiałów naturalnego pochodzenia. Jest również projekt z udziałem osób niesłyszących – do takiego należą "Migawki z Wrocławia” - przekazała Kłodnicka.

Również we Wrocławiu odbędą się warsztaty dla młodzieży, których efektem ma być stworzenie protojęzyka - czyli pozbawionego składni systemu symboli, który jednak umożliwia komunikację.

W Wałbrzychu zaś będą realizowane warsztaty literackie, filmowe oraz teatralne. „W lipcu zaczęliśmy "Bajkotworzenie", dzieciaki z przedszkola "Agatka" tworzą swoje historie na podstawie postaci z mitologii słowiańskiej i oprawiają je w książki. Kolejny warsztat to "Filmotworzenie", dla dzieci ze szkoły podstawowej, które będą kręcić film o Wałbrzychu. Trzeci warsztat, czyli "Przestrzeńtworzenie", zakłada warsztaty metodą Teatru Forum - powstanie spektakl, w którym będzie mogła uczestniczyć cała publiczność” - powiedziała Karolina Jefmańska, kierująca projektami realizowanymi w Wałbrzychu.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama