DRJ: Festiwal im. W. Wysockiego "Wołodia pod Szczelińcem" [FOTO]

Gregor Niegowski | Utworzono: 2018-07-21 18:26 | Zmodyfikowano: 2018-07-21 18:26
A|A|A

fot. Anna Skupień

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław zawitał do Gajowa koło Radkowa. To właśnie tutaj odbył się 8. Festiwal "Wołodia pod Szczelińcem". To muzyczny festiwal poświęcony twórczości Włodzimierza Wysockiego.

Dyrektor festiwalu Janusz Kasprowicz mówił, że w tym roku obsada była wyśmienita, a festiwal awansował do rangi międzynarodowego:


Gajów to mała wieś koło Radkowa. Mieszka w niej około 40 mieszkańców, dlatego organizacja takiego wydarzenia jak festiwal "Wołodia pod Szczelińcem", oznacza pełną mobilizację. Każdy z mieszkańców coś przygotował. Sołtys wsi Józefa Burlita zapewniała, że nikt nie opuści Parku Podworskiego głodny:
Festiwal rozpoczął się chwilę po godzinie 16. Już wtedy wszystkie miejsca parkingowe były zajęte. Z wysokiej frekwencji cieszył się Marek Kusiakiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie:Na koniec specjalny gość, ten który miał najwięcej pracy, bo na scenie był praktycznie bez przerwy. Znalazł jednak krótką chwilę, żeby z nami porozmawiać. Artur Barciś, aktor, konferansjer, który podczas festiwalu, także zmierzył się z twórczością Włodzimierza Wysockiego:REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama