Piłkarska wiosna Zagłębia: Spadek czy utrzymanie?

, mw | Utworzono: 2010-02-24 17:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Pierwszym zadaniem piłkarzy Zagłębia będzie oczywiście jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w ekstraklasie. Ma tego dokonać Marek Bajor - długoletni asystent Smudy, który bardzo szybko znalazł wspólny język z piłkarzami Zagłebia. A to ostatnio nie zawsze w lubińskiej szatni było codziennością. 

Nie ma już w kadrze m. in. Davida Caiado, Roberta Kolendowicza, Piotra Świerczewskiego i Dariusza Jackiewicza.

Do zespołu dołączył serbski bramkarz Bojan Isailović. Podczas meczów sparingowych sprawiał bardzo dobre wrażenie i można było zrozumieć determinację działaczy Zagłębia w sprawie pozyskania tego zawodnika. Dobrze również prezentuje się Kolumbiijczyk Sergio Reina. Czy jednak okaże się drugim Manuelem Arboledą? Na pewno jest na dobrej drodze. 

Nie udało się jednak wzmocnić linii pomocy. A tam po odejściu wymienionych 
wyżej piłkarzy powstała największa luka. Salas nie mógł się odnaleźć w naszym 
kraju, a lewi pomocnicy - tacy jak Simić czy Durica przyjechali na testy zupełnie nieprzygotowani. Dobrze w meczach kontrolnych radził sobie Adrian Błąd. Może ta runda będzie należeć do niego?

Najpierw trzeba będzie wyjaśnić sprawę licencji trenerskiej dla Marka Bajora, a potem wziąć się do odrabiania strat. Ten zespół przy dobrej grze i skuteczności chociażby Iljana Micanskiego i Mouhamadou Traore jest w stanie bez problemu utrzymać się w ekstraklasie.

Pamiętajmy jednak, że główni rywale w walce o ligowy byt zimą nie spali. Odra Wodzisław i Polonia Warszawa kupowały piłkarzy na potęgę. I na pewno o utrzymanie będą walczyć do końca.

A jaki scenariusz czeka Zagłębie? Spadek? Walka o przetrwanie do ostatniej kolejki? Czy może pewne miejsce w środku tabeli, bo do dziesiątej Jagiellonii „miedziowi" tracą tylko dwa punkty? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać.

Wyniki przedsezonowych sparingów:

Górnik Polkowice - Zagłębie Lubin 1:1

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin 1:1

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 0:3

Zagłębie Lubin - Sigma Ołomuniec 2:1

Zagłębie Lubin - MFK Koszyce 0:0

Zagłębie Lubin - Kazachmys Satpajew 1:0

Zagłębie Lubin - Lokomotiw Płowdiw 1:1 

Zagłębie Lubin - Dolcan Ząbki 2:0

Czytaj też o przygotowaniach Śląska do rundy wiosennej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.