Gwardia zagra w Final Four!

| Utworzono: 2010-02-23 20:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wrocławianki nie jechały do Mińska w roli faworytek. Przed tygodniem przegrały we własnej hali 2:3 i do awansu potrzebowały wyjazdowego zwycięstwa. Siatkarki i ich trener Rafał Błaszczyk byli jednak przekonani, że są w stanie pokonać Minczankę. I mieli rację.

Gwardia wygrała pierwszego seta 25:19, ale sprawy się skomplikowały w drugiej partii, którą zespół przegrał 23:25. Wrocławianki nie zamierzały się jednak poddawać. Trzeciego seta wygrały 25:20, a w decydującej partii prowadziły już nawet różnicą sześciu punktów. Ekipa z Białorusi, wspierana dopingiem 3000 kibiców zdołała doprowadzić do remisu i emocjonującej końcówki. Ale tę lepiej rozegrała Gwardia, która wygrała na przewagi 26:24.

Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem wrocławianek 3:1, które dało im historyczny awans do turnieju finałowego Challenge Cup.

Minczanka Mińsk - Impel Gwardia Wrocław 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 24:26)