Największe przeboje Maanamu powstawały w Radiu Wrocław! Posłuchajcie archiwalnej audycji z lat 70.

Michał Kazulo | Utworzono: 2018-08-16 08:48 | Zmodyfikowano: 2018-08-16 08:57
A|A|A

Kora (fot. Herrzipp/CC 0.3)

(Tomasz Surmiak)

Miejscem, w którym zarejestrowano m.in. Hamleta i Buenos Aires, było studio Radia Wrocław. Obok Kory wystąpili Marek Jackowski i John Porter.

- Wszystko poszło bardzo szybko - wspomina Surmiak:

(Na zdjęciu Tomasz Surmiak i Michał Kazulo)

Był rok 1978. - Kora była wtedy bardzo skromną osobą - dodaje Tomasz Surmiak:

Surmiak przewidział, że Maanam zajdzie daleko, a kawałki takie jak Buenos zostaną hitami. W archiwum Radia Wrocław znaleźliśmy audycję, w której Surmiak towarzyszy Maanamowi w nagrywaniu pierwszych piosenek. Jak brzmiały?

POSŁUCHAJCIE!

"Maanam - czyżby polski punk-rock?" (RECENZJA Tomasza Surmiaka)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wojtek
2018-09-09 23:15:23
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 0
REWELACJA! Znakomita audycja z proroczymi wypowiedziami.
~Sylvex
2018-09-03 14:43:43
z adresu IP: (95.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziękuję za wyszukanie takich perełek w tak świetnym stanie. Wielki szacun dla Pana Surmiaka. Prorocze słowa. Audycja cudna.
~czuję niesmak
2018-08-18 03:05:02
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
typ od PREZIA DOOUPY POzostał ?
~Łukasz
2018-08-17 19:17:10
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niesamowite, że wygrzebaliście takie cudo i że złapaliście tego gościa. Nikt nigdy nie przypuszczał, że Kora była we Wrocławiu, ona sama nawet chyba tego nie pamięała a tu proszę i jeszcze w towarzystwie Portera...
~lobo338
2018-08-17 01:17:46
z adresu IP: (92.63.xxx.xxx)
Ocena: 0
miałem wtedy ok 16-17 lat, miałem ten przywilej - zaszczyt być na jednym z pierwszych koncertów Kory (Maanamu) który się odbył w Polskim Radiu -Wrocław.... był to mój pierwszy prawdziwy koncert.... mega wspomnienia... coś co będę pamiętał już na zawsze... !!!!
~emes
2018-08-16 21:03:14
z adresu IP: (91.232.xxx.xxx)
Ocena: 0
mniej więcej w tym czasie grali koncert w klubie Pod Jaworami - Maanam Elektryczny Prysznic , na żywo wypadali o wiele lepiej
~Kora
2018-08-16 17:36:53
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 5
Moim zdanie Kora zeszła na psy po tym jak się związała z niejakim Sipowiczem. Oczywiście nie mam na myśli warstwy muzycznej, tylko psychiczną.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.