Hultaj Festiwal 2018

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-09-10 14:19 | Zmodyfikowano: 2018-09-10 14:26
A|A|A

fot. materiały prasowe

Dlaczego Hultaj?

Dlatego, że nie zależało nam na organizacji następnego festiwalu muzycznego z przewidywalnym lineupem i kilkoma raptem smaczkami z innych dziedzin sztuki. Postanowiliśmy ściągnąć tych najbardziej nieokiełznanych, szczerych i prawdziwych hultajów artystycznych, którzy zapewnią Wam festiwal inny niż wszystkie.

Na scenie teatralnej:

Dramat stacyjny pt. „Kolacja z Holteiem - ONE” reż. Michała Noconia. Aktorzy przedstawią Państwu tytułowego hultaja, legendarnego aktora i reżysera teatralnego, deklamatora Shakespeare’ai dyrektora wielu teatrów, poety, pisarza, dziennikarza, wydawcy, scenarzysty, dramaturga, wagabundy, wędrowca i wreszcie Wiecznego Tułacza - Karla Eduarda von Holteia w różnych odsłonach na całej festiwalowej scenerii.Wystawy i warsztaty:Na terenie festiwalu rozłoży się całe miasteczko artystów, którzy w przestrzeniach pałacu wystawią swoje prace fotograficzne, malarskie, graficzne. Pojawi się performance oraz instalacje artystyczne. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach odbywających się na terenie festiwalu.

DOJAZD:

Z Wrocławia można dojechać samochodem (ok 100 km), pociągiem (aż 9 połączeń).

NOCLEG:

Dla Hultajowiczów przygotowaliśmy pole namiotowe i wszelkie niezbędne sanitariaty mające zapewnić komfort i pachnienie lawendą przez cały okres festiwalu.

Na początku był Pałac

Pałac w Gorzanowie wart jest kilku zdań. To perełka spośród podobnych okolicznych budowli. Architektonicznie przywodzi na myśl raczej południe Włoch, niż typowe barokowe zamczyska. Przez lata na zmianę płonął, zawalał się, służył za pralnie pieniędzy, aż któregoś pięknego dnia nabył go niejaki Marek H. - zwany Królem. Król postanowił, że Pałac odnowi, ale nie pójdzie utartym schematem przerobienia go na hotel, czynastępne centrum SPA. Pałac w Gorzanowie postanowił sprawić miejscem kultury, gdyż sam duszę ma na piękno otwartą. I tak w Pałacu pojawiła się Antygona w wydaniu czeskiej rockopery, oraz kilka malutkich koncertów.

Wtedy pojawiliśmy się my

W tym akapicie nie będzie autopromocji. Jesteśmy prostymi hultajami lubiącymi muzykę, sztukę wizualną i ogólnie wszelkie przejawy artystycznej swawoli, które sami od czasu do czasu tworzymy.I jakoś źle nam strasznie było, że wszystko takie powtarzalne, że koncerty wszędzie te same, że underground umarł. Król bardzo przez nas kochany stwierdził, że skoro odnowił scenę teatralną w Pałacu to chce żebyśmy mu zrobili otwarcie.

Tak powstał Hultaj Festiwal

W zamierzeniu impreza otwarta na artystów, gdyż dla nas artyzm ma bardzo szeroki horyzont. Postanowiliśmy wykorzystać maksymalną przestrzeń jaką daje nam pałac, tak żeby ukazać go w pełnej okazałości, pozwolić widzom eksplorować i doznawać wszystko co zechcą Państwo zaprezentować.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama