Muzyczna Noc Nadodrza zbliża się wielkimi krokami!

RW | Utworzono: 2018-09-12 17:15 | Zmodyfikowano: 2018-09-12 17:16
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Muzyczna Noc Nadodrza zbliża się wielkimi krokami! Na tę okazję CRZ Krzywy Komin organizuje jedyne w swoim rodzaju warsztaty dźwięku. Spędź z nami ten dzień w rytmach brazylijskiej muzyki i poczuj się jak prawdziwy kompozytor. Wydarzenie będzie miało charakter dnia otwartego, na którym goście będą mogli zainspirować się oferowanymi warsztatami dźwięku w CRZ Krzywy Komin oraz spełnić swoje muzyczne marzenia.

Przygodę z muzyką rozpoczniemy 15 września o godzinie 14:00. Zabawa i odkrywanie dźwięków będzie trwać do godziny 18:00. Jednym z elementów wydarzenia będą warsztaty „Samba batucada”. Razem poznamy techniki gry na brazylijskich bębnach. Dowiemy się jak funkcjonują one w karnawałowej samba de enredo, a także nauczymy się kilku prostych aranżacji podczas zajęć pod czujnym okiem Bohdana Imiela – instruktora ze szkoły Sete Rios! Poznamy proces komponowania i obudzimy w sobie prawdziwego kompozytora!

Jeśli zawsze ciągnęło Was do tworzenia muzyki, ale przekonania dotyczące zbyt małej ilości narzędzi powstrzymywały od działania lub jeśli jesteście zawodowymi muzykami odczuwającymi twórczą blokadę, to zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach obróbki dźwięku. Uczestnicy, którzy będą chętni do wzięcia udziału w zabawie szukania dźwięków będą nagrywać odgłosy towarzyszące pracom podczas warsztatów. Na koniec zabawy skomponowany zostanie utwór składający się z dźwięków powstałych podczas całego wydarzenia.

Jeżeli zawsze marzyłeś o tym by stworzyć swój własny przyrząd muzyczny, ale nie wiedziałeś od czego zacząć to warsztaty tworzenia instrumentów organizowane podczas Muzycznej Nocy pozwolą zrealizować marzenie. Wspólnymi siłami postaramy się dać nowe życie kartonowym pudełkom, puszkom i rolkom papierowym. Wspólnie nauczymy się jak dbać o środowisko i jak w nietuzinkowy sposób wykorzystać odpady. Razem uświadomimy sobie rolę recyklingu w otaczającym nas świecie. Grać można na wszystkim, można też stworzyć instrumenty ze wszystkiego!
Tego dnia odnajdą się także ci, którzy uwielbiają gry planszowe. Tego typu rozrywkę zagwarantuje Hex. Będzie można przenieść się w świat fantasy, spróbować rozwiązać zagadkę kryminalną, czy zająć się rozbudową własnego imperium. Dla spragnionych odpoczynku dostępna będzie także strefa chillout. Będzie to miejsce, w którym możecie wyłączyć swoje myśli i zrelaksować się w otoczeniu natury.

Data: 15.09.2018
Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław
Więcej informacji na stronie: www.krzywykomin.pl

Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin to przestrzeń znana przede wszystkim z kreatywności i innowacyjności. Miejsce zrzeszające artystów i ludzi inspirujących się kulturą, sztuką, rzemiosłem i designem. Nieszablonowy charakter miejsca pozwala na rozwój kapitału intelektualnego i materialnego. Miejsce pełne pasji, otwartych ludzi i artystycznego wdzięku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama