"Zdrowy weekend": Suplementy diety i Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 2018-09-16 12:03 | Zmodyfikowano: 2018-09-16 12:06
A|A|A

Fot: E. Osowicz

Gość programu jest pomysłodawcą i autorem portalu badamysuplementy.pl. Podczas badań w niezależnych laboratoriach analizowane są:

- zanieczyszczenia mikrobiologiczne,
- obecność metali ciężkich,
- zgodność faktycznego składu z informacją na etykiecie.

W ten sposób został przebadany między innymi magnez, co tydzień na stronie internetowej portalu znajdują się wyniki kolejnych przebadanych preparatów. Użytkownicy i konsumenci mogą zgłosić swoje propozycje. Badania są bezpłatne.

Drugi temat w programie to PROFILAKTYKA.

Gościem programu była dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego Dorota Feliks, która zaprosiła słuchaczy na XII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. W najbliższy weekend 22-23 września na Wyspie Słodowej będzie można zbadać się na kilkudziesięciu stoiskach. Poza tym można będzie między innymi wejść do namiotu symulacji, aby sprawdzić na własnej skórze, jak to jest być osobą niepełnosprawną, z kolei niepełnosprawni dzięki specjalnym urządzeniom będą mogli zdobywać szczyty. Cały czas trwają jeszcze zapisy na peleton rowerowy - jak zwykle kilkuset cyklistów przejedzie ulicami miasta. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zaprasza na VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. W ciągu ostatnich 10 lat odnotowujemy w Polsce gwałtowny wzrost zachorowań na raka głowy i szyi (o 25 procent) i umieralności (o 18 proc). Na ten typ nowotworów zapadają najczęściej osoby około 40 roku życia. Niestety, ponad 60 proc. z nich zgłasza się do lekarza, gdy choroba jest tak zaawansowana, że medycyna ma do zaoferowania tylko leczenie paliatywne. Z bezpłatnych badań przesiewowych mogą skorzystać osoby w wieku od 40 do 65 roku życia. Wystarczy się zarejestrować i przyjść na wyznaczoną godzinę i dzień. My już byliśmy - dr Paulina Lepka bada i tłumaczy dlaczego tak ważne jest wczesne wykrycie zmian.Szczegóły i numery telefonów dostępne są TUTAJ.

POSŁUCHAJ CAŁEJ AUDYCJI:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama