"Zdrowy weekend": Bieg dla Szymka, misje humanitarne i medyczne Caritas

Elżbieta Osowicz, el | Utworzono: 2018-09-22 13:50 | Zmodyfikowano: 2018-09-22 13:59
A|A|A

Fot: archiwum prywatne

Już za tydzień (29.09) Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu - trwają jeszcze zapisy, miejsc jest około tysiąca. Wiadomo już, że w biegu wystartują niepełnosprawne dzieci - z rodzicami lub opiekunami na wózkach - takich tandemów będzie w tym roku ponad 20 - warto im kibicować i między innymi na żywo zobaczyć Łukasza i Jaśka czyli słynny duet - fizjoterapeuta i jego podopieczny.

Co roku dochód z biegu przekazywany jest dla jakiegoś dziecka - w ubiegłym roku była to 15 - letnia Daria, która urodziła się z wadą słuchu - dzięki pomocy biegaczy dostała aparat słuchowy i usłyszała świat. Kto będzie bohaterem tegorocznej edycji biegu - już wiemy - to będzie 5 letni Szymek Łabędzki. Dlaczego właśnie on? - o tym dr Tomasz Zatoński jeden z organizatorów biegu.

Chłopiec jest jednym z trojga wcześniaków, jakie w czerwcu 2013 przyszły na świat. Niestety, w drugiej dobie życia doszło u chłopca do nagłego zatrzymania krążenia, co spowodowało znaczne niedotlenie i odebrało Szymkowi szansę na prawidłowy rozwój. Dziś Szymon walczy z czterokończynowym porażeniem mózgowym, epilepsją, problemami ze wzrokiem i opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Jak sobie radzi na co dzień? - najlepiej opowie mama chłopca.

Ktoś ma ochotę się zmęczyć dla Szymka? - można to zrobić w sobotę 29 września, start i meta obok Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej, początek o godzinie 10:00. Stan zdrowia chłopca może ulec poprawie dzięki podaniu komórek macierzystych do rdzenia kręgowego. Ten zabieg jest szansą dla Szymka, aby wreszcie mógł wspólnie bawić się ze swoimi siostrami. Niestety, jest również bardzo kosztowny. Koszt leczenia to około 50 tysiąca złotych. Biegnąć można pomóc chłopcu. Szymkowi można pomóc też Wpłacając darowiznę:

Fundacja Biegaj dla Zdrowia

nr 21175000120000000029151717

w tytule przelewu wpisując: Biegniemy z Szymkiem

Caritas Polska pomaga w Polsce i na świecie - podczas konferencji zorganizowanej we Wrocławiu przez Fundację Lekarze Europy - o misjach humanitarnych i medycznych opowiadał wicedyrektor Caritas Polska Jarosław Bittel.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama