Superliga piłkarek ręcznych: Dwa zwycięstwa i porażka dolnośląskich drużyn

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-09-19 21:37 | Zmodyfikowano: 2018-09-19 21:37

Wszystkie trzy drużyny grały na wyjeździe. Najlepiej w delegacji czuły się zawodniczki Metraco Zagłębia, które pewnie pokonały Start Elbląg 23:16. Lubinianki prowadziły od pierwszych akcji. Do przerwy były lepsze o 6 bramek, a w drugiej połowie ich przewaga urosła nawet do 8 trafień.

Znakomicie mecz w Chorzowie rozpoczęły z kolei szczypiornistki KPR Kobierzyce, bo po 5 minutach prowadziły 5:0. Po kwadransie było jednak już 7:6 dla gospodarzy. Od tego momentu jednak znowu na prowadzeniu była dolnośląska drużyna, która na dobre odjechała Ruchowi w ostatnich 20 minutach meczu i skończyło się na wyniku 29:21.

Porażkę po wyrównanym spotkaniu poniosły za to piłkarki ręczne z Jeleniej Góry. Pierwsza połowa w Gdyni była zacięta i mało efektywna. KPR przegrywał 8:10. Po przerwie było źle bo w 39 minucie jeleniogórzanki traciły do rywalek 4 bramki (9:13). Na 9 minut przed końcem to jednak dolnośląski zespół był górą 18:17. Niestety decydujące akcje należały do Arki, która wygrała 24:21.

Start Elbląg - Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (8:14)
Najwięcej bramek: dla Startu - Justyna Świerczek 4, Magda Balsam, Barbara Choromańska i Katarzyna Kozimur, Anna Gadzina i Paulina Stapurewicz po 2, dla Zagłębia - Adrianna Górna 5, Klaudia Pielesz i Małgorzata Mączka po 3, Kinga Grzyb, Małgorzata Buklarewicz i Agnieszka Jochymek po 2.

Ruch Chorzów - KPR Gminy Kobierzyce 21:29 (11:14)
Najwięcej bramek: dla Ruchu - Klaudia Grabińska 7, Viktoria Tyszczak i Natalia Doktorczyk po 3, dla KPR - Monika Koprowska i Mariola Wiertelak po 5, Kingda Jakubowska 4.

Arka Gdynia - KPR Jelenia Góra 24:21 (10:8)
Najwięcej bramek: dla Arki - Kinga Gutkowska 10, Julia Wtulich 5, Martyna Borysławska 4, dla KPR - Aleksandra Tomczyk 6, Aleksandra Oreszczuk i Sylwia Jasińska po 3.

W tabeli prowadzi AZS Koszalin, który wyprzedza Metraco Zagłębie tylko lepszym bilansem bramek. Obie drużyny są niepokonane. KPR Kobierzyce jest na 4., a pozostający bez zwycięstwa KPR Jelenia Góra na przedostatnim 11. miejscu. Superligę zamyka UKS PCM Kościerzyna.