Kanonada Chrobrego i awans do 1/16 Pucharu Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2018-09-25 19:45

Chrobry bardzo szybko pozbawił złudzeń na sprawienie niespodzianki czwartoligowca z Opolszczyzny. Nie minęło 10 minut a pierwszoligowiec prowadził już 2:0. W roli głównej wystąpił dwukrotnie Kaczmarek, który najpierw głową wykończył dośrodkowanie Michała Ilkowa-Gołąba, a chwilę później podwyższył rezultat, poprawiając uderzenie Damiana Sędziaka. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie zwalniali tempa i już 7 minut później na 3:0 po indywidualnej akcji podwyższył Jakub Bach. Ten sam zawodnik zakończył w 83 minucie kanonadę Chrobrego ustalając wynik spotkania na 8:0. Wcześniej gole dla drużyny z Dolnego Śląska padały po samobójczym trafieniu Kacpra Fedorowicza oraz strzałach Szymona Nowickiego, Konrada Kaczmarka oraz Macieja Kony.

Kaczmarek zakończył mecz z hat-trickiem, ale gdyby wykorzystał wszystkie swoje szanse, a w dogodnych sytuacjach nie pomylili się także Jarosław Ratajczak, Damian Sędziak czy Jakub Bach, wynik mógł być dwucyfrowy.

Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów 0:8 (0:4)
Awans: Chrobry Głogów.

Bramki: 0:1 Konrad Kaczmarek (4), 0:2 Konrad Kaczmarek (9), 0:3 Jakub Bach (17), 0:4 Kacper Fedorowicz (42-samobójcza), 0:5 Szymon Nowicki (57), 0:6 Konrad Kaczmarek (63), 0:7 Maciej Kona (72), 0:8 Jakub Bach (83).

Polonia: Robert Poźniak - Łukasz Bawoł (68 Przemysław Zawadzki), Fellipe (87 Szymon Biśta), Rafał Czarnecki (46 Dawid Toporowski), Piotr Jamuła, Jacek Lenartowicz, Szymon Grek, Roman Forma, Adam Łukowski, Kacper Fedorowicz, Jacek Broniewicz.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Przemysław Stolc, Oskar Repka, Jarosław Ratajczak - Jakub Bach, Maciej Kona, Łukasz Zejdler (65 Daniel Wajsak), Damian Sędziak (Damian Kowalczyk), Serhij Napołow (Szymon Nowicki) - Konrad Kaczmarek.