800 zawodników wystartowało w Rowerowym Biegu Piastów

G. Stefanowicz, el | Utworzono: 2018-09-29 16:24 | Zmodyfikowano: 2018-09-29 16:31
A|A|A

Fot: G. Stefanowicz

W Jakuszycach nie było mocnych na Rafała Alchimowicza z Jeleniej Góry, który z ogromną przewagą wygrał Rowerowy Bieg Piastów na dystansie giga. Zwycięzca podkreślał, że mocno doskwierała mu pogoda, bo choć nie padało, to było bardzo zimno.

Wśród kobiet na dystansie giga najlepsza była Dorota Kuźma. Natomiast na dystansie 42 km zwyciężyli Dominika Niemiec i Damian Kozik. Trasę o długości 18 km najszybciej przejechali Michał Dacewicz i Joanna Okołotowicz. Po raz pierwszy zorganizowano też wyścig dla sportowców z rowerami hybrydowymi. Pierwszy linię mety minął Michał Smyka, który podkreślał, że jazda na elektryku nie jest taka prosta.

Organizatorzy zapowiedzieli, że konkurencja dla rowerów hybrydowych na stałe wejdzie do harmonogramu imprezy - Przyszłoroczna edycja wyścigu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach będzie jeszcze ciekawsza - przekonywał Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Trasy w Górach Izerskich to nie jedyne miejsca do jazdy na rowerze w Szklarskiej Porębie. Za kilka miesięcy oddane do użytku mają być singletracki.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama