Nielegalnie finansowana kampania wyborcza Bezpartyjnych Samorządowców?

Piotr Kaszuwara, PP | Utworzono: 2018-10-04 14:15 | Zmodyfikowano: 2018-10-04 14:15
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Ich zdaniem 600 tysięcy złotych, jakie otrzymało stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna to pieniądze pochodzące od samorządu i wspierające bezpośrednio kampanię wyborczą jednego tylko ugrupowania. - Stowarzyszenie zostało wpisane do rejestru KRS w kwietniu tego roku i w jego władzach zasiadają znani politycy z Bezpartyjnych Samorządowców - mówi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która w nadchodzących wyborach chce zostać radną wojewódzką:

Marszałek Cezary Przybylski zapewnia jednak, że pieniądze były stowarzyszeniu przyznane zgodnie z prawem i na kampanię informacyjną dotyczącą np. kompetencji samorządów i ich działalności:

We władzach Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna, które przygotowywało kampanię z hasłem "Wrocław Partyjny czy Bezpartyjny" zasiada wielu polityków Bezpartyjnych Samorządowców. Między innymi burmistrz Siechnic Milan Uszak, były prezes Śląska Wrocław Michał Bobowiec, a także Paweł Wróblewski, przewodniczący Sejmiku Województwa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama