Zapraszamy na VIII Śląski Festiwal Kapusty

RW | Utworzono: 2018-10-04 15:34 | Zmodyfikowano: 2018-10-04 15:34
A|A|A

fot. materiały prasowe

VIII Śląski Festiwal Kapusty to impreza kultywująca polskie tradycje związane z szatkowaniem i kiszeniem kapusty. W trakcie festiwalu odbędą się także pokazy kulinarne „Kapuściane szaleństwa” oraz wystawa sukien „Pani Kapustki”. Jedną z imprez towarzyszących będzie Konkurs Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście”.

– Tegoroczna edycja konkursu wpisana jest w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd też hasło przewodnie wydarzenia – „Country na biało-czerwono”. Zadaniem każdego z dziesięciu zakwalifikowanych zespołów będzie zaprezentowanie trzech piosenek: jednej nawiązującej do obchodów stulecia odzyskania niepodległości, jednej z gatunku country i jednej nawiązującej do obrzędu kiszenia kapusty, co będzie podkreśleniem charakteru imprezy – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00, natomiast konkurs piosenki planowany jest na godz. 15.15. Po ogłoszeniu jego wyników odbędzie się wspólna biesiada.

Organizatorami imprezy są Arboretum w Wojsławicach, Niemczański Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama