Derby piłkarzy ręcznych Chrobry - Zagłębie na antenie Radia Wrocław [TRANSMISJA]

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2018-10-14 07:38 | Zmodyfikowano: 2018-10-14 07:38
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Lubinianie do tego wyjątkowego pojedynku przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Od początku sezonu podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera prezentują rewelacyjną formę. Młody zespół Zagłębia po sześciu kolejkach zajmuje wysokie szóste miejsce i ma tylko dwa punkty straty do piątego MMTS-u Kwidzyn. 

Głogowianie do tej pory zgromadzili sześć punktów, ale po ostatniej kolejce odetchnęli nieco z ulgą. Po czterech porażkach z rzędu podopieczni Jarosława Cieślikowskiego w końcu zapunktowali, wygrywając w Mielcu ze Stalą – Chrobry może ma początek nie taki, jakby tego chciał, ale my nie patrzymy na rywali. Patrzymy na siebie i będziemy chcieli w Głogowie zaskoczyć naszych przeciwników – zapewnia Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.

Pomimo, że Chrobry spisuje się od początku sezonu nieco słabiej od Miedziowych w tym meczu faworyta wskazać ciężko. W derbowych spotkaniach często decyduje dyspozycja dnia czy nieprzeciętna forma, któregoś z zawodników, a często są to bramkarze.

Ostatnie dwa derbowe spotkania padły łupem Zagłębia, ale miało to miejsce w Lubinie, natomiast w Głogowie wcześniej dwa razy triumfował Chrobry. Ostatnio Miedziowi w hali im. Ryszarda Matuszaka wygrali w maju 2016 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama