Superliga: Przełamanie szczypiornistek z Jeleniej Góry. Kobierzyce gorsze w hicie kolejki

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2018-10-15 06:35

Jeleniogórzanki, które przegrały dotychczas wszystkie ligowe mecze tym razem zdominowały rywalki. Już po 13 minutach prowadziły w Chorzowie 7:1. Na trzy minuty przed przerwą KPR zdeklasował Ruch - było 15:5. Reszta spotkania była już formalnością.

W najlepszym momencie drugiej połowy dolnośląski zespół prowadził nawet 27:13.

KPR Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra 21:31 (7:16)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka - Tyszczak 6, Masłowska 4, Grabińska 3, Stokowiec 2, Lipka 2, M.Drażyk 2, Sójka 1, Piotrkowska 1 oraz Kiel, Nimsz, Doktorczyk, Polańska.

KPR: Wierzbicka, Szczurek - Oreszczuk 7, Jurczyk 7, Tomczyk 6, Kobzar 6, Świerżewska 2, Załoga 1, Kanicka 1, Żukowska 1 oraz Basta, Bielecka.

Drugi zespół z naszego regionu grał mecz na szczycie w Koszalinie. Niestety zamiast emocji też oglądaliśmy jedno spotkanie. Niestety, bo wydarzenia na parkiecie szybko zdominowała Energa AZS. Wyrównana gra toczyła się do stanu 7:5 dla gospodarzy. Potem koszalinianki odskoczyły na 13:6, a do przerwy miały 9-bramkową przewagę. W drugiej połowie mimo lepszej gry KPR Gminy Kobierzyce nie zdołał odrobić strat.

Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 33:28 (20:11)

Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 1, Budnicka, Tracz 2, Roszak 12, Michałów 1, Volovnyk 2, Smbatian 3, Striukowa 1, Rycharska 5, Nowicka 6, Tomczyk.

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 4, Kucharska 1, Skalska 1, Mączka 9, Wesołowska 3, Każmierska, Wiertelak 1, Mokrzka 6, Walczak, Koprowska, Michalak 3.

Po 6. kolejkach Superligi prowadzą niepokonane piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. KPR Gminy Kobierzyce zajmuje piąte miejsce. KPR Jelenia Góra awansował na 10 pozycję.