Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie – brązowy medal Gracjana Kozaka w rzucie dyskiem

BT, PAP | Utworzono: 2018-10-15 10:17 | Zmodyfikowano: 2018-10-15 10:17

Złotym medalistą został Nowozelandczyk Connor Bell, a drugi był Portorykańczyk Jorge Luis Contreras.

Gracjanowi Kozakowi do srebrnego krążka zabrakło 14 centymetrów. Na końcowy wynik składały się rezultaty uzyskane w czwartkowych eliminacjach i niedzielnym finale. Kozak zajął czwarte miejsce w pierwszej części rywalizacji (55,40 m), zaś w finale wynikiem 59,52 poprawił rekord życiowy (druga odległość w niedzielę). Bell był najlepszy w obu seriach.

Wcześniej w Buenos Aires złoty medal w grze podwójnej wywalczyła tenisistka Iga Świątek. Trzykrotnie na podium Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich stawali pływacy: Jakub Kraska sięgnął po srebro na dystansie 100 m stylem dowolnym, a brąz zdobyli Jan Kałusowski na 200 m st. klasycznym oraz sztafeta 4x100 m zmiennym (Kraska, Kałusowski, Jakub Majerski, Bartłomiej Koziełko).

W 3. Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które potrwają do 18 października, występuje 69 reprezentantów Polski.