Profesor Weigl i karmiciele wszy, Wścieklica w AST, teatr na faktach i emocjach (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-10-17 19:30 | Zmodyfikowano: 2018-10-17 19:30
A|A|A

W Teatrze AST (Akademii Sztuk Teatralnych) zbliża się dyplom studentów IV roku Wydziału Aktorskiego. 'Jan Maciej Karol Wścieklica' to - nie przestaje nas to dziwić - ciągle aktualny tekst Stanisława Ignacego Witkiewicza. Reżyseruje Jacek Bunsch, u nas w studiu także aktorka Kinga Jasik.

Krzysztof Kopka i Jakub Tabisz. Czyli grupa robocza Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań działającego w ramach Instytutu Grotowskiego. 20-21 października w Czytelni Flaszena otwarte warsztaty. Można się nauczyć, jak zrobić teatr oparty na faktach.

Psychoteatr z nową premierą. Spektakl 'Rzeczy' do zobaczenia 24 października na Scenie na Świebodzkim. Autorskie przedstawienie Angeliki Pytel o 'miejscu, gdzie natura ludzka dotyka niewidzialnej granicy między dobrem a złem'. W studiu: aktor Jan Kardasiński i współtwórca Psychoteatru Sebastian Zakrzewski.

Dariusz Taraszkiewicz i Grzegorz Ćwiertniewicz zaproszą na Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Potrwa od 26 października do 8 grudnia. Będą m.in. spektakle Marka Bukowskiego, Piotra Machalicy, 'Babski kabaret', 'Cudowna terapia', koncert Malinowej Celińskiej i premiera 'Płatonowa'.

Wieczór z Kulturą w Radiu Wrocław i Radiu Wrocław Kultura. W audycji m.in.: rozmowa z Mariuszem Urbankiem, wybitnym autorem książkowych biografii. Najnowsza z nich to opowieść o 'Profesorze Weiglu i karmicielach wszy', wydana przez Iskry.

Wracamy też na moment do ostatniego rozdania Angelusa - Literackiej Nagrody Europy Środkowej. Fragmenty nagrodzonej Angelusem powieści 'Robinson w Bolechowie' czytał podczas gali Mariusz Bonaszewski (improwizował Włodek Pawlik). Rozmawiamy z autorem Maciejem Płazą i jurorem profesorem Piotrem Śliwińskim.

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych, na www.radiowroclawkultura.pl.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama