Spektakl teatralny roku 2017, sensacja z Witkacym, nowa scena Ad Spectatores, wspomnienie o prof. Osińskim (WIDEO)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2018-01-04 11:00 | Zmodyfikowano: 2018-01-04 11:00
A|A|A

Radio Wrocław Kultura DAB+Teatr, wtorek, godz. 16:00-20:00 (powtórka w środę od 8:00), Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski

Zaczęliśmy od podsumowania teatralnego roku 2017. Zawsze to robimy od 3 lat (tyle liczy nasze radio i audycja) u schyłku bądź w pierwszym programie po Nowym Roku. Tym razem postaraliśmy się wyłonić wspólne podium, wspominając wszystkie najważniejsze wrażenia minionych 12 miesięcy, te dobre i te...

I, uwaga, uwaga, naszym SPEKTAKLEM ROKU 2017 został CESKY DIPLOM, dyplom PWST Wrocław! Gratulujemy! W kolejnym programie będziemy gościć aktorkę Monikę Stanek, która oficjalnie ogłosi, że od lutego CESKY DIPLOM będzie znów można oglądać. W repertuarze Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.

Rozmawiamy z profesorem Januszem Deglerem, który co czwartek między 13 a 14 w otwartym w 2017 roku Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego udziela... konsultacji teatrologicznych. W gabinecie noszącym imię gospodarza. W grudniu ukazał się najnowszy - ostatni - tom Listów Witkacego w opracowaniu m.in. Profesora (Państwowy Instytut Wydawniczy).

Maciej Masztalski z Teatru Ad Spectatores. Opowiada o tym, kto i dlaczego robi sobie... 'Jaja ze Świętego Mikołaja' (do zobaczenia w piątek na scenie w Browarze Mieszczańskim przy Hubskiej) oraz co zaplanował teatr na 2018.

Spotkanie z Moniką Blige i Jarosławem Fretem, szefami Instytutu im. Grotowskiego. Okazja jest smutna, bo wczoraj zmarł profesor Zbigniew Osiński, założyciel tej instytucji i jej wieloletni dyrektor artystyczny i naukowy.

Do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl, w aplikacjach mobilnych, do usłyszenia w odbiornikach z DAB+.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama