Złotoryja: Gdzie się podziało 650 kart do głosowania?

Andrzej Andrzejewski, BT | Utworzono: 2018-10-23 16:11 | Zmodyfikowano: 2018-10-23 16:34
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Przez cały dzień do lokalu wyborczego wchodzą głosujący, pobierają karty do głosowania, ale tylko co drugi decyduje się na wrzucenie głosów do urny. Taki obraz jawi się po lekturze oficjalnego raportu obwodowej komisji nr 9 w Złotoryi. Jej członkowie wydali 1221 kart, a w urnie znaleźli zaledwie 570. Na takie wyniki zwrócił uwagę jeden z mieszkańców, Mirosław Kopiński.

- Po pierwsze mogły zostać wyniesione i ktoś mógł je w obiegu wykorzystać. Po drugie komuś mogło zależeć, żeby nie podać rzetelnej informacji. Tutaj powinny być rzetelne wyniki, żeby to zostało wyjaśnione i poprawione, bo nie chodzi o 5 karty, tylko o 650.

Dyrektorka biura jeleniogórskiej delegatury PKW nie chce komentować sprawy, bo jak twierdzi nie otrzymała jeszcze oficjalnych wyników ze Złotoryi. Kilku mieszkańców miasta już zapowiedziało, że - zgodnie z procedurą - skieruje do sądu skargę po zakończeniu wyborów.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Wyborca
2018-10-27 14:28:48
z adresu IP: (178.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie zostawmy tej i wielu innych w rękach oszustów bo następnym razem zrobią jeszcze większe szwingle. Czy ktoś wie komu mogło na tym oszustwie zależeć?
~Wybooooooorca
2018-10-24 08:13:26
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -1
To jakiś bełkot. Z oficjalnych danych na stronie PKW nic takiego nie wynika.
~juzek
2018-10-23 23:19:18
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
Wyjeto te karty na ktorych były X przy nieodpowiednich nazwiskach i na nieodpowiednich listach
~Wert
2018-10-23 22:19:57
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ktoś za wyniesione czyste karty nieźle musiał płacić.
~Stary
2018-10-23 21:22:08
z adresu IP: (195.116.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ciekawe, gdzie był mąż zaufania i co robił?????
~obs
2018-10-23 19:17:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tzn., ze odpowiedzialni z komisji wyborczej w tym lokalu nie pilnują prawidłowego przebiegu wyborów.
~Tomek
2018-10-23 19:01:35
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 2
Albo ktoś źle wklepał w system
~Tomek
2018-10-23 18:51:01
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -3
Nie wierzę, że ktoś wyniósł aż 650 kart i użył gdzie indziej. Wtedy tamte komisje wyjęłyby z urn więcej kart niż wydały a nic takiego nie miało miejsca . Raczej stawiałym na błąd w wypełnianiu protokołu.
~Żukowiec
2018-10-23 18:50:03
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Głosowanie powinno być powtórzone, a w każdym lokalu zainstalowane kamery bo się nigdy złodzieje i oszuści nie oduczą. Wprowadzić bezwzględną karę wiezienia za ingerencję w wyniki wyborów i biczowanie śmieci na rynku zaraz przed pierdlem. Czyżby "Stary Ż" znalazł nowy sposób na podbicie liczby oddanych głosów?
~richat
2018-10-23 18:32:09
z adresu IP: (188.117.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ktoś robi zapasy . Podobno niedługo mocno podrożeje papier toaletowy .
~Zdziwko
2018-10-23 18:04:37
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co to znaczy i co pkw ma zamiar z tym zrobić ??????!!!!!!!
~Kandydat
2018-10-23 17:50:11
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jako kandydat do Rady Miejskiej w Złotoryi również złożę protest dot. przeprowadzenia wyborów do rady miejskiej w KO nr 2 Złotoryja.
~Anonim
2018-10-23 17:37:45
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ten lokal w żłobku słabo przygotowany ludzie głosujący na kaloryferze na elementach szatni i przy wyjściu -sic dziwna sprawa z tymi kartami