Tysiące wrocławian odwiedziło cmentarz Grabiszyński [POSŁUCHAJ]

Marcin Obłoza, BT | Utworzono: 2018-11-01 15:40 | Zmodyfikowano: 2018-11-01 15:44
A|A|A

fot. Marcin Obłoza

Niektórzy zapalili już znicze z samego rana, bo przez cały dzień podróżują. Groby ich bliskich są rozproszone po kilku dolnośląskich miejscowościach:

Wrocławianie pamiętają także o postaciach mocno związanych z miastem. Na cmentarzu Grabiszyńskim spoczywa między innymi Andrzej Waligórski, poeta, satyryk i wieloletni dziennikarz Radia Wrocław:

Wrocławianie pamiętali także o Lotharze Herbście – poecie i działaczu opozycji za czasów PRL-u, który w latach 90. był redaktorem naczelnym Radia Wrocław. Na Grabiszyńskim cmentarzu spoczywa również Jan Mazur, dziennikarz muzyczny i współzałożyciel festiwalu Jazz Nad Odrą oraz Paweł Krotoski, który był związany między innymi z Radiem RAM.


Na cmentarzu Grabiszyńskim trwa także zbiórka pieniędzy - to dziewiąta edycja akcji Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia. – Zbieramy pieniądze na wsparcie zrujnowanych polskich cmentarzy na kresach wschodnich – mówi Artur Sułkowski, kwestujący na Grabiszynie:

Pieniądze zbierane dziś i jutro będą przeznaczone m.in. na transport na kresy 80 tysięcy zniczów zebranych we wrocławskich szkołach. Na cmentarzu kwestują również pracownicy i wolontariusze Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby czterech placówek działających na rzecz bezdomnych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama