Misja Wrocław. Luis Hernández Bailón. Cyrk na sznurkach z Hiszpanii

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2018-03-22 12:12 | Zmodyfikowano: 2018-03-22 12:12
A|A|A

arch. pryw.

Tym razem przenosimy się w gorące klimaty Hiszpanii. A to za sprawą Luisa, który do Wrocławia trafił 5 lat temu. Przyjechał, bo ściągnęła go tu miłość. Został, bo pokochał Wrocław i odnalazł tu swoje miejsce. Na co dzień pracuje jako informatyk, a po godzinach zajmuje się cyrkiem, a konkretnie żonglerką. Dzięki Marcie Kuczyńskiej z kolektywu Kejos spotkał tu ludzi podobnych sobie i nadaj rozwija te zainteresowania.

Luis i Marta opowiedzieli nam o tym, czym jest sztuka nowego cyrku, dlaczego Hiszpanie szaleją na punkcie polskich kobiet, a także o tym jak ważny jest punk rock na Półwyspie Iberyjskim i dlaczego Hiszpanie są pracowici.

Posłuchajmy:

W Misji Wrocław co tydzień poznajemy kogoś innego. Ludzi z różnych stron świata, którzy Wrocław pokochali na tyle, by się tu osiedlić, żyć, mieszkać i działać. Dodajmy, że działać aktywnie.

Są muzykami, malarzami, dziennikarzami, fotografami, przewodnikami wycieczek, mają swoje własne biznesy i wnoszą do naszego społeczeństwa coś od siebie. Dzięki swojemu działaniu łamią stereotypy i sprawiają, że dzięki nim możemy poznać najdalsze zakątki globu, a także odmienne tradycje i kultury poprzez zwyczajną rozmowę. Po polsku. Bo wielu z nich świetnie operuje naszym językiem. Są i tacy, którzy gorzej radzą sobie z "ą", "ę", "ł", czy odróżnieniem "ź" od "ż", a co dopiero "ż" od "rzy" w pisowni.

Zapraszamy w każdy czwartek po godzinie 21.05.

Piotr Kaszuwara i jego goście.

 

Zobacz także całe archiwum Misji Wrocław [LISTA]

oraz posłuchaj muzyki z tego odcinka:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama