Szczypiornistki Metraco Zagłębia z kompletem zwycięstw w ekstraklasie

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2018-11-08 07:00
A|A|A

fot. zaglebie.lubin.pl

Lubinianki, grające osłabione brakiem Małgorzaty Mączki i Pauliny Piechnik dobrze weszły w mecz. Pierwsza akacja Zagłębia zakończyła się bramką Kingi Grzyb z koła. Chwilę później rzut przyjezdnych obroniła Monika Maliczkiewicz, a na 2:0 podwyższyła Patricia Matieli. Akademiczki na swoje pierwsze trafienie czekały do piątej minuty, kiedy do pustej bramki rzuciła golkiperka przyjezdnych Izabela Prudzienica. Zawodniczki z Koszalina szybko chciały odrobić starty, ale na ich drodze stawała Monika Maliczkiewicz. Tymczasem lubinianki złapały wiatr w żagle i wyszły na prowadzenie 4:1. Po kwadransie o czas, przy wyniku 7:4, poprosiła Anita Unijat. Przyjezdne miały spore problemy ze sforsowaniem lubińskiej defensywy, a Miedziowe rozkręcały się z minuty na minutę i wykorzystywały kolejne sytuacje. Efekt? 9:4 i drugi czas dla ekipy z Koszalina. Strzelecki impas przyjezdnych przełamała dopiero w 21. minucie Hanna Rycharska, ale nie zdało się to na wiele, bo do przerwy mieliśmy 14:10 dla Metraco Zagłębia.

Jedenastą bramkę dla przyjezdnych rzuciła tuż po przerwie Tamara Smbatian, jednak chwilę później karnego wykorzystała Malwina Hartman. Pięć minut po zmianie stron przewaga Miedziowych stopniała do dwóch bramek – 15:13. Lubinianki nie zamierzały oddawać pola rywalkom i po trafieniu wracającej po kontuzji Agaty Wasiak w 40. minucie było 19:14. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, pomimo osłabienia, kolejny raz rozgrywały znakomite zawody i rozdawały karty na parkiecie. Przewaga lubinianek utrzymywała się na poziomie 4-5 bramek, a czas działał na ich korzyść. Miedziowe mogły do końca grać spokojnie i po końcowej syrenie cieszyły się z dziewiątej wygranej w sezonie. Lider z Lubina umocnił się na pierwszym miejscu.

 

Metraco Zagłębie Lubin – AZS Koszalin 26:22 (14:10)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 3, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 2, Górna 3, Rosińska, Milojević 2, Ważna 1, Matieli 2, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 8.

AZS: Sach, Prudzienica 1 – Han 1, Budnicka, Tracz, Michałów 6, Wołownyk 1, Smbatian 7, Striukowa, Rycharska 4, Nowicka 1, Tomczyk, Urbaniak 1.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama