5000 złotych za wskazanie podejrzewanego o atak na kontrmanifestantów

Radio Wrocław | Utworzono: 2018-11-12 11:56
A|A|A

Fot. KWP / KMP we Wrocławiu

Sześć osób podejrzanych o propagowanie zakazanych treści zatrzymała policja podczas zorganizowanego W trakcie marszu trzy osoby zostały niegroźnie ranne, w tym policjant. Marsz został rozwiązany. Zatrzymane osoby miały nieść flagi z zakazanymi treściami – poinformował rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski. "To m.in. krzyż celtycki" – powiedział Petrowski. Rzecznik dodał, że w marszu uczestniczyło 9 tys. osób. "Dzięki działaniom policji nie doszło do zbiorowego zakłócenia ładu i porządku" – powiedział Petrykowski. Dodał, że "wydarzył się incydent", w którego wyniku ranne zostały dwie osoby cywilne i policjant. "Ich obrażenia są niegroźne" – przekazał. Do incydentu doszło w momencie, gdy marsz doszedł do ulicy Świdnickiej, która bezpośrednio prowadzi do Rynku. Tam gromadzili się kontrmanifestanci, m.in. Obywatele RP i środowiska antyfaszystowskie. Ranne zostały osoby, które stały w tłumie kontrmanifestantów.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Na chwilę obecną wytypowano osobę podejrzewaną o rzucenie niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku zranionych osób. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyznaczył nagrodę 5 tys. złotych za przekazanie informacji o sprawcach uszkodzenia ciała.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piotr
2018-11-12 19:44:08
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 13
Krzyż celtycki jest znakiem zakazanym? skoro manifestacja upamietniala odzyskanie niepodległości, to co miała upamiętnić kontrmanifestacja? Rozbiory, targowice, 17.09.1939, atak bolszewików w 1920? Policja powinna zatrzymać kontrmanifestantow i wsadzić ich do więzienia lub deportowac do Niemiec lub Rosji.
~jigmuzak
2018-11-12 17:50:29
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 9
Pewnie się okaże, że to jakiś internacjonalista z Razem :)
~Malinowi
2018-11-12 17:34:33
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wina wina bardzo wielka wina hehe zręcznie ustalona zagrywka władz miasta Wrocław !!!!!
~tutejsy
2018-11-12 16:01:58
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 13
trwa żałosna próba oczernienia i zastraszenia uczestników marszu przez ojkofobów z ratusza i ich przydupasów wymyślają fałszywe preteksty jak rzekome urazy histeryzujących z nienawiści ojkofobów, zatrzymanie osób choć krzyż celtycki nie jest zakazanym symbolem- wspominanie chwały orląt lwowskich w ich roli w odzyskaniu niepodległości, informowaniu o bezczeszczeniu ich mogił przez faktyczny nazizm banderowski przedstawia sie jako mowę nienawiści jak stalinowcy przeciwników określa się jako faszystów, cóż w ojkofobii nienawiść zaślepia
~POLAK
2018-11-12 15:49:09
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 1
ZA 5 TYSI NIE OPŁACA SIĘ ZOSTAĆ KONFIDENTEM,CZYLI NAWET GDY BYM ZNAŁ GOŚCIA TO BYM GO NIE SPRZEDAŁ
~wrocław naj
2018-11-12 15:17:04
z adresu IP: (77.16.xxx.xxx)
Ocena: 11
czy kontrmanifestacja była legalna? napewno nie,więc dlaczego prowokatorów nikt nie pogonił?
~lol
2018-11-12 14:58:00
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
co psia grypa zdziesiątkowała szeregi? do roboty! lenie a nie info za kasę i siedzieć za biurkiem 25lat i na emeryturkę tfu! na taką policję
~Osse
2018-11-12 14:42:44
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 3
widać w policji dobrze jednak jest z kasą?
~szatan
2018-11-12 14:33:34
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -13
decyl widać idiota z onr lub mwp luz pewnie gimbus bo tam są sami idioci i nic więcej bydło i tyle i ktoś tu się myśli że jest Patriotą Polakiem i katolikiem jak zwykle żenada pl ale spoko JPII CO UCZYŁ ???? NIENAWIŚCI CZY TOLERANCJI . dlaczego ci pseudo patrioci z onr czy mwp FASZYŚCI używają znaków polski walczącej z faszyzmem to jest jak dla nas zwykłych POLAKÓW hańba i zniewaga osób które w latach 40 o tą wolności walczyły z okupantem faszystowskim !!!!!!!!!!! druga sprawa do czego nawołuje teraz kościół do nienawiści i do przemocy !!!! to jest największa sekta w pl i żadna inna jej nie dorównuje !!!! a w kościele pedały pedofile faszyści zakonice z własnymi porodówkami :):)HAŃBA I TYLE
~decyl
2018-11-12 13:45:56
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 7
Mogly siedzieć w domu.Chcialy draki to maja.