Pierwszy po prawie 100 latach ślub Hochbergów w zamku Książ

Barbara Szeligowska, GN | Utworzono: 2018-11-30 06:58 | Zmodyfikowano: 2018-11-30 07:01
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Hrabianka von Hochberg weźmie ślub w zamku Książ. W rodowej siedzibie Hochbergów, takiego wydarzenia nie zanotowano od prawie 100 lat. Wybrankiem Karoliny Aleksandry von Hochberg jest Jasper Schulz. W sobotę para młodych złoży przysięgę małżeńską w sali Maksymiliana, a uroczystość uświetnią sygnaliści myśliwscy, grający na rogach. Jak wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji księżnej Daisy von Pless, hrabianka Karolina zachwyciła się Książem podczas pierwszej wizyty w zeszłym roku:

Hrabianka von Hochberg pochodzi z linii z Roztoki i jest praprawnuczką brata Jana Henryka XI, teścia księżnej Daisy von Pless:

Młoda para weźmie też udział w uruchomieniu świątecznej iluminacji na dziedzińcu honorowym zamku Książ.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ja67
2018-12-02 20:11:51
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pięknie Szczęść Boże Młodej Parze.
~Lula
2018-12-01 11:37:22
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 13
Milo ze wybrali to piekne miejsce. I sympatycznie ze z rodziny. Wygladaja na szczesliwych. Oby im sie wiodlo.
~Jakób Szela
2018-12-01 10:04:24
z adresu IP: (95.92.xxx.xxx)
Ocena: -6
Tytuły szlacheckie nie obowiązują w Polsce, nauczcie się tego w końcu. Żadna z niej „hrabianka”. No i może nie promujcie tego festiwalu zwyrodnialstwa na stronach publicznego radia.
~Piotrek J.
2018-11-30 22:38:49
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 11
Przepiękna para aż miło popatrzeć :) Niech ich Bóg prowadzi na nowej drodze życia :)
~Paździerz
2018-11-30 18:37:16
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -5
6 komentarzy i tylko 1 sensowny, z pozostałych wyłazi typowo polska mentalność
~Gruby
2018-11-30 17:12:58
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: -4
Swoją drogą zaskakująco śliczna dziewczyna. Jak zobaczyłem tytuł artykułu, to spodziewałem się jakiegoś pasztetu, a tutaj proszę bardzo ładna suczka. Jest na czym oko zawiesić.
~Slub
2018-11-30 15:39:31
z adresu IP: (176.121.xxx.xxx)
Ocena: -4
Slub oczywiscie w wyznaniu protestanckim/Luteranskim/
~StasiekZeStodoły
2018-11-30 15:07:10
z adresu IP: (62.233.xxx.xxx)
Ocena: -7
Łooo matko i córko! nimota o czym pisać! jak się Janusz z Grażyną godzili i łożenili w stajni to nie było niusa!
~Repolonizacja
2018-11-30 14:23:43
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 3
Tylko zamku nie oddawajcie właścicielom?
~ninka
2018-11-30 09:44:55
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 18
miałam w podstwówce koleżankę Jadzię Hochberg.....a młodej parze wszystkiego najlepszego
~WAŁBRZYSZANKA
2018-11-30 08:20:54
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 24
WIELE SZCZĘŚCIA MŁODEJ PARZE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ODWIEDZENIA TEGO PIĘKNEGO MIASTA. POZDRAWIAM CIEPLUTKO