Balety w Imparcie: Soul Train Line

Radio Wrocław | Utworzono: 2019-01-02 19:45
A|A|A

Fot. Impart

W okresie karnawału Balety w Imparcie proponują podróż do lat 70. Organizatorzy tym razem zainspirowali się kultowym amerykańskim programem „Soul Train”, który oprócz ogromnej popularności, stał się także elementem bogatej kultury afroamerykańskiej. Dlatego tym razem na parkiecie Impartu zagości mieszanka tańców z pogranicza hip-hopu, r’n’b, soul, disco oraz funk. 

Muzycznym gościem tej edycji będzie zespół Flue, czyli FOUR PEOPLE ONE LOVE FOR MUSIC, który łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony oraz sampler proponuje dźwięki umiejscowione pomiędzy oldschoolem a nowoczesnością.

Swoją selekcję gatunków disco, funk, house zaprezentuje DJ Yanee, odpowiedzialny za taneczną rozgrzewkę i utrzymanie odpowiedniej temperatury na parkiecie. Lekcje otwarte dla uczestników w sali kameralnej Impartu poprowadzą Punie Crew, grupa utalentowanych tancerek specjalizujących się w stylu waacking. Dziewczyny, uznawane za jedną z najlepszych damskich grup tanecznych w kraju, były uczestniczkami programu „World of Dance – Polska”.

Swoje taneczne umiejętności podczas pokazów w sali teatralnej Impartu zaprezentują także ekipa Crate of Wax, Popping Mario oraz Zięba. Partnerem wydarzenia jest Co Jest Crew – grupa, która wraz z Capoeira Camangula i Flipside założyła we Wrocławiu 2 piętro – miejsce stworzone z zamiłowania do ruchu i muzyki. Studio uczy tancerzy w każdym wieku i proponuje naukę takich styli jak: hip hop, house, popping, vogue, waacking, new style hustle, break, taniec współczesny, krump, movement. Imprezę poprowadzi Rademenez – pochodzący z Zielonej Góry B-boy, MC, beatboxer oraz freestylowiec.

Partnerami gastronomicznymi imprezy zostali: Kocharz.pl, koncept kulinarny wyrastający z miłości do gotowania i najlepszego produktu oraz Soul Train Klubokawiarnia, jedyne miejsce we Wrocławiu skierowane do osób zainteresowanych szeroko pojętą afroamerykańską kulturą, które promuje wyłącznie brzmienia: soul, funk, hip-hop i pokrewne oraz integrujące środowisko tancerzy hip-hopowych.
Każda edycja cyklu Balety w Imparcie ma na celu integrować wrocławskie środowiska taneczne oraz umożliwiać uczestnikom szlifowanie swoich umiejętności niezależnie od wieku oraz znajomości tanecznych kroków. – To nasza nowa propozycja na formę obcowania z kulturą. Balety w Imparcie nie są zwykłą potańcówką – to kilkugodzinna lekcja tańca pełna przemyślanych przez nas niespodzianek dla oka i ucha. Dodatkowo, przy każdej edycji zapraszamy na parkiet konkretną ekipę taneczną, która pozwala nam dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Tym razem zapraszamy wszystkich rozkochanych w latach 70. – klimacie, muzyce, tańcu, a nawet modzie, dlatego tematyczne stylizacje mile widziane – mówi Joanna Margolt, jedna z organizatorek wydarzenia.

Bilety: 30-40 zł
www.strefakultury.pl

Balety w Imparcie: Soul Train Line
19 stycznia, godz. 19:00
Impart, Mazowiecka 17

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama