Na Przełęczy Kowarskiej stanęło najprawdziwsze igloo [WIDEO]

Piotr Słowiński/PP | Utworzono: 2019-01-09 08:50 | Zmodyfikowano: 2019-01-09 08:50
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Śnieżny dom jest otwarty, do środka może wejść każdy:

Grzegorz Karbowski skonstruował też specjalne narzędzia do śniegu. Swoje igloo buduje układając śnieg spiralnie, co zapewnia trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji:


Igloo można zobaczyć przy drodze 367 na Przełęczy Kowarskiej na placu po dawnym schronisku Schillerbaude.

POSŁUCHAJCIE CAŁEGO MATERIAŁU:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~mark ii
2019-01-10 13:13:05
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kazde igloo buduje się spiralnie
~Kazimierz
2019-01-10 06:45:50
z adresu IP: (109.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
Świetnie! Podziwiam za realizację marzeń. Gdybym, gdybym chciał zrealizować swoje marzenia, zapewne, nadzór budowlany+skarbówka+..ktoś tam jeszcze dali by mi popalić.
~////
2019-01-09 20:55:00
z adresu IP: (88.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
To znak globalnego ocieplenia.
~Sniezek
2019-01-09 15:30:09
z adresu IP: (217.97.xxx.xxx)
Ocena: 2
Teraz patrzeć jak dostanie wyrok za samowole budowlana? Ciekawe czy to daleko od przystanku PKS?
~Czytelnik JG
2019-01-09 14:11:51
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
Kilka dni temu jechałem przez przełęcz w stronę Lubawki tam brakuje tylko wyciągu wzdłuż drogi . Na całej od szczytu niemalże do samej Lubawki leży warstwa ubitego śniegu i są koleiny po autach . Wyjeżdżając 10m za granice miałem wrażenie że zmienia się pora roku mokry asfalt ani grama lodu i śniegu na drodze w koło wyciągi ,które pracują i ważą narciarzy . Czechy widać to kraj możliwości bo można drogę odśnieżyć do asfaltu lasy wyciąć i zrobić wyciągi i wszystko się da . U nas jak widać jak u Eskimosów pozwoleń na wszystko trzeba tyle że jak wszyscy zaczną stawiać igla to i na to trzeba będzie mieć pozwolenie . A tak na marginesie iglo buduje się z bloków lodowych nie z ubitego śniegu , ale to już insza inszość ;)
~remigiusz
2019-01-09 09:27:34
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
brawo, iglo, która zaprasza do środka każdego, byłem!! super pomysł i inicjatywa. Na przełęczy przydało by się jakieś zadaszenie,często tu parkują i podziwiają widoki turyści stojąc w bagnie i błocie ( pojawiły się tylko dwie skromne ławeczki). Grzesiu stawiaj iglo całoroczne :)
~Magi
2019-01-09 09:17:38
z adresu IP: (89.231.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ale m i sensacja. Jakieś 20 lat temu razem z bratem bez żadnych narzędzi zbudowaliśmy igloo na podwórku jak byliśmy dziećmi, nawet na jego szczycie umieściliśmy flagę Polski.