Świeradów Zdrój: Najmłodszy radny stara się o mieszkanie od gminy

Piotr Słowiński, BT | Utworzono: 2019-01-17 06:11 | Zmodyfikowano: 2019-01-17 06:25
A|A|A

fot. Facebook

Burmistrz skierował sprawę do rady miasta i komisji mieszkaniowej,. bo jak mówi radny nie powinien domagać się lokalu od gminy, mimo tego, ze prawnie wszystko jest w porządku:

- Ja tylko po prostu chcę pokazać, że moim zdaniem jest to nieetyczne. Ja pod tym się nie podpiszę bo uważam, że dobry samorządowiec, który rozumie na czym polega zarządzanie majątkiem gminy, nie powinien po to wyciągać ręki.

Sam Mateusz Szumlas tłumaczy, że wniosek złożył w 2017 roku, kiedy jeszcze radnym nie był, a mieszkanie, które chce dostać ma niespełna 30 metrów i zostało odrzucone już przez 5 osób:

- Może jest troszkę to nieetyczne, ale to nie zwalnia mnie z tego, że ja przez pięć lat będę radnym naszej gminy i nie będę miał żadnych praw z gminy. Jestem młodym człowiek i po prostu na wykup czy wynajem mieszkania mnie nie stać

Burmistrz Świeradowa Zdroju, Roland Marciniak zapewnia, że jeśli rada miasta oraz komisja mieszkaniowa zdecydują się przyznać lokal radnemu, to umowę podpisze i nie będzie robił trudności.

POSŁUCHAJ:

REKLAMA
Reklama