Będzie remont kawiarenki zaprojektowanej przez Maxa Berga

, PP | Utworzono: 2019-02-01 08:55 | Zmodyfikowano: 2019-02-01 08:55
A|A|A

fot. mat. prasowe

Koszt remontu to prawie milion 400 tysięcy złotych. Miasto planowało wydać na tę inwestycję o 200 tysięcy mniej, ale ostatecznie dołoży różnicę. - Rozpoczynamy pierwszy etap inwestycji, która ma poprawić wizerunek tej okolicy. To przecież samo centrum - mówi dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu, Urszula Badura.

Mieszkańcy zapowiadają, że chętnie wybiorą się tam na kawę.

Wykonawca prac jest już wybrany. Będzie miał na ich wykonanie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Pierwszy etap rewitalizacji to remont całego budynku, odnowienie wnętrza, a także odbudowa schodów. W kolejnych etapach powstanie między innymi taras nad wodą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~xenomorf
2019-02-01 19:46:26
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dobra informacja. Zacznie powoli odżywać ten kawałek miasta, po drugiej stronie Wzgórze Sakwowe tez już ma robione plany na modernizację.
~SZCZALNIA
2019-02-01 18:39:03
z adresu IP: (37.249.xxx.xxx)
Ocena: 3
NA MAXA
~Alek
2019-02-01 16:14:37
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
tam całe lata był miejski szalet, smród wszedł w mury, kebab się nie utrzymał i kawiarnia też długo nie pożyje. Czynsz w związku z kosztami remontu będzie niebotyczny to i marża kawiarni też. Źle to widzę. Bardziej tam pasuje przystań łódek z gondolierami, tramwaj wodny czy wypożyczalnia kajaków, mogły by być organizowane rejsy po fosie, do zoo lub na wyspę Opatowicką czy n a Ostrów Tumski. Ale nic się nie zwróci wobec tak wysokich kosztów remontu za 30 metrową budkę.
~astra
2019-02-01 16:03:46
z adresu IP: (176.111.xxx.xxx)
Ocena: 8
to nie wiecie kogo pasie miasto... niech zgadnę że Panów ze Świdnicy co ostatnio upadli... a kto zapłacił za banery wyborcze... jak ktoś ciekawy to zada za kilka tygodni pytanie publiczne kto to robi a potem porówna nazwiska i wynik...
~solo
2019-02-01 15:46:42
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
bo nadzór konserwatorski
~Rynna
2019-02-01 12:06:49
z adresu IP: (185.49.xxx.xxx)
Ocena: 4
Koszt remontu 1 400 000 zł słownie jeden milion czterysta tysięcy złotych. Przepraszam bardzo, może mi ktoś wytłumaczy jakie prace należy wykonać a małym budyneczku, że to kosztuje aż tyle ? Za tę kasę to można co najmniej dwie wypasione chałupy postawić !
~Grzegorz
2019-02-01 10:38:39
z adresu IP: (188.147.xxx.xxx)
Ocena: 7
Heh... dużo huku... ciekawe kto będzie dzierżawił.