Porażka Ślęzy w Lublinie

Wojciech Klich | Utworzono: 2019-02-09 21:38

W pierwszym spotkaniu obu drużyn, wygranym przez Ślęzę dwoma punktami, rywalki długo nie były w stanie nawiązać kontaktu z wrocławiankami. Udało się to dopiero w ostatnich chwilach tamtego meczu, kiedy Brianna Kiesel zmniejszyła przewagę Ślęzy z dziewięciu do dwóch oczek.

Mając w pamięci tamto spotkanie, we wrocławskiej ekipie przed meczem można było usłyszeć, że tym razem nie może zabraknąć koncentracji w końcówce spotkania. Wtedy Ślęza wygrała po czterech kwartach, tym razem to Pszczółka zgarnęła zwycięstwo.

Lepiej ten mecz rozpoczęły gospodynie, choć wciąż podopieczne Arkadiusza Rusina starały się utrzymać z rywalkami kontakt. Dość powiedzieć, że na przerwę Pszczółka schodziła z zaledwie jednym punktem przewagi.

Trzecia kwarta to już koncertowa gra Ślęzy. Dobrze funkcjonowała defensywa, w ataku regularnie punktowała Elina Dikeoulakou. Przed czwartą kwartą przewaga gości wynosiła już dziesięć punktów.

W ostatniej odsłonie wrocławianki przez długi czas kontrolowały spotkanie, ba, były w stanie podwyższyć przewagę do 15. punktów. Taki stan utrzymywał się jeszcze na 3 minuty przed końcową syreną. Wtedy do ataku, podobnie jak w pierwszym meczu, ruszyła Pszczółka, na czele z Brianną Kiesel. Ślęza nie znalazła sposobu na zatrzymanie rywalek i do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka.

W niej więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to lublinianki triumfowały w tym spotkaniu.

Pszczółka AZS Lublin - Ślęza Wrocław 88:82 (17:13, 17:20, 18:29, 25:15, dogr. 11:5)

Pszczółka AZS Lublin: Kateryna Rymarenko 26, Brianna Kiesel 23, Dajana Batulija 13, Sheniqua Green 11, Dorota Mistygacz 5, Martyna Cebulska 4, Magdalena Szajtauer 4, Dominika Poleszak 2;