Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (25.02-3.03)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-02-24 10:00 | Zmodyfikowano: 2019-02-24 10:00
A|A|A

fot. bonifratrzy.pl

2 marca we Wrocławiu będzie można pobiec, by pomóc. Tego dnia wystartuje 4. Bieg dla Hospicjów. Impreza jest w pełni charytatywna, co oznacza że 100% dochodu z niej zostanie przeznaczone na pomoc osobom nieuleczalnie chorym z dwóch wrocławskich placówek oraz dla hospicjum z afrykańskiej Rwandy. 4-kilometrowa trasa biegu prowadzi głównie przez nadodrzańskie wały w okolicy Stadionu Olimpijskiego. Zgłoszenia na stronie internetowej maratonczykpomiarczasu.pl lub do wyczerpania limitu miejsc. Początek rywalizacji o godz. 11.00 przy Stadionie Olimpijskim.

2 marca rozegrany zostanie 10. i ostatni już etap cyklu Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Rywalizację w jubileuszowej 10. edycji zakończą zmagania w Szklarach Górnych. Tym razem do pokonania będzie 8 kilometrów. Warunkiem startu w finale jest zaliczenie minimum 6 wcześniejszych etapów. Zwycięzca ostatniego biegu zostanie triumfatorem całego cyklu GP. Start w sobotę o godz. 11.00 przy ul. Magnoliowej.

Niedziela w kraju upłynie pod znakiem 7. edycji projektu biegowego Tropem Wilczym. Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się 3 marca w ponad 360 miastach całej Polski, w tym 38 na Dolnym Śląsku. W naszym regionie biegi Tropem Wilczym zorganizowane zostaną m.in. we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Oławie, Oleśnicy, Bielawie, Kudowie, Strzegomiu, Świdnicy i Żarowie. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na 1963 metry wspólny dla wszystkich miast. Pozostałe części scenariusza imprezy: dystanse i dodatkowe atrakcje zależą od lokalnego organizatora. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.tropemwilczym.pl

A tym, którym tradycyjne bieganie nie wystarcza, przypominamy, że najbliższy weekend upłynie pod znakiem święta narciarstwa biegowego w Jakuszycach. Od 1 do 3 marca część główna 43. Biegu Piastów. W programie imprezy biegi na dystansie od 6 do 50 kilometrów.

 


SPONSOR MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama