Jakub Szamałek z nowym thrillerem, kulturoznawca o religii i serialach oraz Mosty miłości Abdula Nassera [WIDEO]

Jacek Antczak | Utworzono: 2019-02-23 12:47 | Zmodyfikowano: 2019-02-23 13:11
A|A|A

DAB+ LIteratura

„Ukryta sieć" – tak nazywa się nowa trylogia kryminalna, która – coś tak czujemy – zawładnie sercami czytelników. Pierwsza części, czyli thriller zatytułowany „Cokolwiek wybierzesz" (Wydawnictwo W.A.B.) właśnie trafia do księgarń. Autorem książki jest Jakua Szamałek, - absolwent Oksfordu, doktor archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge i scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier „Wiedźmin").

 

Jakub Szamałek dwukrotnie otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników („Kiedy Atena odwraca wzrok" - 2011 oraz - „Czytanie z kości" 2016" – wydawnictwo Muza).

W dalszej części audycji zanurzyliśmy się – i to bardzo głęboko - w świat znakomitych amerykańskich seriali. Ale oczywiście z interesującą książką. Naszym gościem był dr Dawid Junke, kulturoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalista od badań nad kulturą popularną, szczególnie nad produkcja i recepcją seriali telewizyjnych.

Porozmawialiśmy m.in. o „Zagubionych", „Pozostawionych" i „Detektywie", czyli serialowych bohaterach książki wrocławskiego kulturoznawcy, która, jak na naukowca przystało, nosi nieco trudny tytuł „Transcendencja i sekularyzacja. Motywy religijne we współczesnych amerykańskich serialach telewizyjnych" (Librum).

Na koniec gościliśmy Umara Abdul-Nassera - irakijskiego poetę, pisarza i filmowca dla którego Wrocław, a w szczególności Wrocławski Dom Literatury stał dosłownie życiowym i twórczym domem. Umar zaprosił słuchaczy i opowiedział o autorskim koncercie „Mosty z miłości III - Manifest nr 0", który zaplanowano na sobotę 23 lutego, o godz. 19. w klubie Proza.

Umarowi na koncercie towarzyszyć będą gitarzyści Marcin Wisłocki i Maciek Posłuszny oraz urodzona w Meksyku wokalistka Julieta González-Springer. W naszej audycji Umar Abdul-Nassera i Maciej Kozioł jako tłumacz, opowiedzieli o szczegółach artystycznych przedsięwzięć wrocławskiego stypendysty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama