"Święta wojna" w ekstraklasie dla szczypiornistek z Lublina

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2019-03-02 22:15

Prowadzące w tabeli lubinianki fatalnie rozpoczęły mecz. Najpierw przegrywały 0:5, a pierwszą bramkę zdobyły dopiero w dziesiątej minucie. Później nie było lepiej. Szczypiornistki Zagłębia zawodziły zwłaszcza w ataku. Przyczyniła się do tego rozgrywająca rewelacyjne spotkanie reprezentacyjna bramkarka Perły Weronika Gawlik. Miedziowe do przerwy rzuciły tylko sześć bramek, rywalki miały ich na koncie 17.

Po zmianie stron przyjezdne zaprezentowały się znacznie lepiej i to one trafiły do bramki Perły aż 17 razy. Ambitny pościg drużyny gości nie przyniósł jednak efektów. Podopieczne Roberta Lisa kontrolowały sytuację na parkiecie i nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Mimo przegranej Metraco Zagłębie pozostało na pierwszym miejscu w rozgrywkach Superligi. Lubinianki mają obecnie punkt przewagi nad Perłą Lublin.

MKS Perła Lublin - Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (17:6)

MKS Perła Lublin: Gawlik 1, Besen, Januchta - Achruk, Gęga 6, Kowalska, Królikowska, Łabuda 2, Moldrup 5, Niesciaruk 5, Nocuń 4, Stasiak 3, Szarawaga 2, Urtnowska, Rosiak, Matuszczyk.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb, Hartman, Trawczyńska, Buklarewicz 2, Wasiak 1, Górna 5, Rosińska 1, Piechnik 2, Ważna 1, Matieli 3, Jochymek 1, Belmas 5, Pielesz, Milojević 2.